1) Ei, ajelen päivittäin
2) Ei, ajelen vikkottain
3) EOS
4) Kyllä, ajelen vain satunnaisesti "vahingossa"
5) Kyllä en ajele
Gallub - Onko karvojen ajelu väärin?
43
2765
Vastaukset
- Porzellän
2) Ei, ajelen vikkottain
- Säästäväisyydenkannalla
Tulee hiivasieni heti jos ajelee pimpparallaan haituvat vex
- Siisteyskunniaan
Eikä tuu mitään hiivaa, vähän voi kutia mutta paljon siistimpää on ajeltuna. Jos karvaa on oltava niin korkeintaan pieni "kiitorata".
- Kylläpähänvua
Ajelen yleensä töihin ja takaisin
- Ikiposlari
1) Ei, ajelen päivittäin
- awesrdtfghjfds
Sheivaamisesta joutuu helvettiin!
- Poslariontosiseksy
2) Ei, ajelen viikkottain
- EllaExhibitionisti
Lähes päivittäin ajelen nykyisin. Pari vuotta sitten ystäväni toi Ibizalta tuliaisiksi niin pikkuruisen string bikinin, että ajelin itseni posliiniksi voidakseni käyttää sitä rannalla. Huomasin silloin olevani melkomoinen exhibitionisti, koska kiihotuin tavattomasti laittaessani tuon tuskin peukalonlevyisen kangassuikaleen ylleni rannalle.
Tänä kesänä ei juurikaan rantsusäitä ole ollut, joten syyskuuksi onkin varattuna reissu Kanarialle. Ja entistä pienemmät stringit tietysti mukaan. Kiihoittaa jo ajatuskin siitä, että saan näytellä itseäni yleisellä rannalla pelkkään naruun pukeutuneena... Kerranhan täällä eletään. - N83AvoinSuhde
Ajelen joka toinen päivä, keskelle jätän kiitoradan.
- Karuzelli
4) Kyllä, ajelen vain satunnaisesti "vahingossa"
- Luonnonkukainenonpest
5) Kyllä en ajele
- Eimyötiiijetä
3) EOS
- Rimmeri
Ajelen koirankarvatrimmerillä, sopii loistavasti eikä satu juuri ollenkaan vakinaan.
- Poslarionpest
Miten ajelet häppärihuulien läheisyydessä rimmerillä, myötäkarvaan vai vastakarvaan? Itse yritin isäukon vanhalla parranajokoneella mutten mitenkään tahtonut saada kunnon poslaria aikaiseksi.
- Äläaja
Älä ajele pimpparauran karvoja turhaan, hyvät tuoksut jäävät karvojen kanssa pois ja kukas sitten haluaa nuuskutella? Vastaus: Ei kukaan!
- Posliinipoika
2.viikottain
- Eiposlari
Älä ajele, kundilla lerpahti kun näki posliinini
- Alastonnudisti
Ei ajelen päivittäin
En itse ajele. Jokainen saa puolestani itse päättää ajaako vai ei.
- Kikkeliskok
Siistin. Ei karvaton eikä karvahattu jalkovälissä, vaan sellainen siistin lyhyeksi leikattu.
- Poslarim
Kerran viikossa kaikki pois.
- AjeltuNainen
En itse ajele.
Mieheni ja hänen kaverinsa saavat ajaa ennen kuin saavat naida. - 070
2) viikoittain
- Taiteellisuus
Hennalla maalattu porsliini on suorastaa kutsu kauneuteen, hienompaa ei voi haarovälissä kantaa.
- Paljasposlari
2. kerran viikossa kaikki pois
- Terveyskansalle
Uskon naisten henkilökohtaisesti hykiekiniaan , eli naisten on pestävä pimppa rautansa suoritettujen aktien jäljiltä
1) päivittäin milteen sheivaan. Kaikki pois. Mies tykkää ;)
- Toinenkivaihtoehto
6) ajattelen ajamista (eli porzelläänin tekemistä) päivittäin ja se on fantasiani.
Ei se väärin ole mutta en ajele
- rekoli
Ei, ajelen aamuisin !
Ei ole väärin. Kevät-syksyn pidän ajeltuna, talvemmalla annan kasvaa. Tai joskus silloinkin ajelen melkein kaiken, jätän vain kiitoradan.
Yleensä ajelen kaiken tai ainakin kiitoradaksi, jos en ihan kaikkea aja. Riippuu hieman siitä että millainen fiilis nyt sattuu olemaan.
- Naaras46
4) Kyllä, ajelen vain satunnaisesti "vahingossa". Tämä on minulla vähän tämmöinen tuhma leikki. Mieheni ei pidä kun ajelen karvani pois mutta nuoremmat komeat työkaverit tykkäävät kovasti. Ja kukapa ei haluaisi olla haluttava ja saada kunnolla kyrpää pikkujouluissa!
- Nenivouh
Osallistuin työväenopiston posliininmaalauskurssille. Omat posliinit piti ottaa mukaan, aikamoinen pettymys oli.
- Eikandesheivaa
Poslari oli pettymys, sänki puhkoi kordarin rikki ja jynssäsin vahingossa paljaalla perseeseen. Harmittaa. Tulikohan perseherpes.
- Anna-Maijja
Ei voi sanoa onko "väärin" tai "oikein" sheivata. Kukin tekee mitä lystää eikä saa tuomita. Esim naapurin äijä ei ajanut partaansa mutta tykkäsin nualla pilluani koska oma ukko ei siihen suostunut.
- Eisaaajella
Kyllä en ajele. Olisimme karvattomia jos niin olisi tarkoitus. Karvat estävät lamydian ja muiden pakteerien kulkeutumista vakinaan ja ne estävät myös osittain perman kulkeutumista vakinaan.
- KasKunEiKallub
A) opettele kirjottamaan
B) vittuako se sulle kuuluu - Vastauxeni
Vastaukseni: A)
- puhtonenpoju
2 viikottain ajelen on kiva ku pallit on sileät ja kullin varsi ja perse karvat on ajeltu
- kakannuolija66
kuselta haisevaty pillukarvat kiihottaa
Ei ole väärin. Itse ajelen viikottain.
Tänään ajattelin ajaa peppu karvat ja pallit voi olla että lentää mällit myös.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei143050Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1221342- 891222
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2571086Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi511055Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63975Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253871- 41842
- 84821
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?48778