Meillä on mökillä jokirannassa oma laavu . Nyt on alkanut pyörimään matkailuautoa ym. mökkimme pihassa etsimässä tuota laavua. Joku valopää on keksinyt laittaa laavumme laavu.orgiin.
Mitenkähän tuon karttamerkinnän saisi poistettua netistä?? Olen pari kertaa lähettänyt mailia siihen sivuilla mainittuun osoitteeseen, mutta ei vaikutusta.
Mikähän porukka tuota sivustoa ylläpitää?
Mitenkähän tuon karttamerkinnän saisi poistettua netistä?? Olen pari kertaa lähettänyt mailia siihen sivuilla mainittuun osoitteeseen, mutta ei vaikutusta.
Mikähän porukka tuota sivustoa ylläpitää?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Taitaa olla niitä paskasivustoja, joita on kiva perustaa ja vielä hauskempaa on, kun unohdetaan luomus ja irtisanoudutaan kaikesta vastuusta. Melko vastenmielinen sivusto suoraan sanottuna. Olisikohan syytä kysyä kommenttia asiassa suoraan poliisilta.
Minulla on vastaavia kokemuksia kyseisestä sivustosta. Olen useampaan otteeseen laittanut ystävällisen palautteen ja toivonut merkinnän poistamista, mutta en ole saanut mitään vastausta.
Olisin itsekin kiinnostunut saamaan lisätietoja ylläpitäjästä.
Sama juttu täällä. Juuri äsken pistin sinne laavu.orggiin viestiä, ja pyysin poistamaan laavuni listalta.. Ellei mitän tapahdu kahden viikon sisällä, niin otan poliisiin yhteyttä, ja kyselen sieltä apuja.. Vituttaa kun noi saatanan karavaanarit lyö ne perkeleen kylmälaukut parkkiin laavulle, ja hengailee siellä, ja polttaa vielä mun polttopuutkin vielä päällikaupaksi.. PERKELE.
Joku vitun kusipää laittanut laavun koordinaatit sinne orggiin ilman lupaa...
Laita kyltti tuloreitille että kyseessä on ykstyinen laavu ja piha, ja että se on laittomasti laavusivustolla, pyydät ystävällisesti poistumaan.
Ja täälläkin sama juttu.
Täytyisi nyt varmaan meidän kaikkien ottaa poliiisiin yhteys. Oliko joku jo poliisiin yhteydessä, mitä ne sanoi?
Minun laavu on myös luvattomasti sivustolla, eikä ylläpidon sähköpostiin viestittely ei reagoi mitään. Olen laittanut kylttejä paikalle suomeksi ja englanniksi. Viimeksi juhannuksena Sveitsiläinen pariskunta tuli paikalle pyörällä. Käännyin heidät pois paikalta. Onko kukaan kysynyt tätä poliisilta?
Missä nää mainitut laavut on? Etitään poikien kanssa meidän of-kuvauksiin sopivia paikkoja.
Minulla on mökkirannassa, noin 60 metrin päässä mökistäni grillikatos ja jo vain näkyi sekin ilmestyneen tuolle sontasivustolle. Ei ole tähän mennessä ruuhkaa ollut, mutta hieman ihmetyttää, että sivustolle lisäillään ihan mielivaltaisesti kohteita, joita ei ole tarkoitettu yleiseen käyttöön.
Meidän "Satakunta gb-boys" - ryhmä ois kiinnostunut vierailemaan siellä
Mikä se semmoinen ryhmä on?
Me ollaan sellaisia nuoria ja reippaita, sekä tietysti iloisia. Tule mukaan tekwmään miesjunaa!