Meillä on mökillä jokirannassa oma laavu . Nyt on alkanut pyörimään matkailuautoa ym. mökkimme pihassa etsimässä tuota laavua. Joku valopää on keksinyt laittaa laavumme laavu.orgiin.
Mitenkähän tuon karttamerkinnän saisi poistettua netistä?? Olen pari kertaa lähettänyt mailia siihen sivuilla mainittuun osoitteeseen, mutta ei vaikutusta.
Mikähän porukka tuota sivustoa ylläpitää?
Laavu.org ??
11
1573
Vastaukset
- otan_osaaaa
Taitaa olla niitä paskasivustoja, joita on kiva perustaa ja vielä hauskempaa on, kun unohdetaan luomus ja irtisanoudutaan kaikesta vastuusta. Melko vastenmielinen sivusto suoraan sanottuna. Olisikohan syytä kysyä kommenttia asiassa suoraan poliisilta.
- Anonyymi
Minulla on vastaavia kokemuksia kyseisestä sivustosta. Olen useampaan otteeseen laittanut ystävällisen palautteen ja toivonut merkinnän poistamista, mutta en ole saanut mitään vastausta.
Olisin itsekin kiinnostunut saamaan lisätietoja ylläpitäjästä. - Anonyymi
Sama juttu täällä. Juuri äsken pistin sinne laavu.orggiin viestiä, ja pyysin poistamaan laavuni listalta.. Ellei mitän tapahdu kahden viikon sisällä, niin otan poliisiin yhteyttä, ja kyselen sieltä apuja.. Vituttaa kun noi saatanan karavaanarit lyö ne perkeleen kylmälaukut parkkiin laavulle, ja hengailee siellä, ja polttaa vielä mun polttopuutkin vielä päällikaupaksi.. PERKELE.
Joku vitun kusipää laittanut laavun koordinaatit sinne orggiin ilman lupaa...- Anonyymi
Laita kyltti tuloreitille että kyseessä on ykstyinen laavu ja piha, ja että se on laittomasti laavusivustolla, pyydät ystävällisesti poistumaan.
- Anonyymi
Ja täälläkin sama juttu.
Täytyisi nyt varmaan meidän kaikkien ottaa poliiisiin yhteys. Oliko joku jo poliisiin yhteydessä, mitä ne sanoi? - Anonyymi
Minun laavu on myös luvattomasti sivustolla, eikä ylläpidon sähköpostiin viestittely ei reagoi mitään. Olen laittanut kylttejä paikalle suomeksi ja englanniksi. Viimeksi juhannuksena Sveitsiläinen pariskunta tuli paikalle pyörällä. Käännyin heidät pois paikalta. Onko kukaan kysynyt tätä poliisilta?
- Anonyymi
Missä nää mainitut laavut on? Etitään poikien kanssa meidän of-kuvauksiin sopivia paikkoja.
- Anonyymi
Minulla on mökkirannassa, noin 60 metrin päässä mökistäni grillikatos ja jo vain näkyi sekin ilmestyneen tuolle sontasivustolle. Ei ole tähän mennessä ruuhkaa ollut, mutta hieman ihmetyttää, että sivustolle lisäillään ihan mielivaltaisesti kohteita, joita ei ole tarkoitettu yleiseen käyttöön.
- Anonyymi
Meidän "Satakunta gb-boys" - ryhmä ois kiinnostunut vierailemaan siellä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meidän "Satakunta gb-boys" - ryhmä ois kiinnostunut vierailemaan siellä
Mikä se semmoinen ryhmä on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä se semmoinen ryhmä on?
Me ollaan sellaisia nuoria ja reippaita, sekä tietysti iloisia. Tule mukaan tekwmään miesjunaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin111288Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3061190Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3801137Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.97825Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte13751Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s113750- 34692
Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J371690Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6680kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot222661