Vuosikausia oli Kustavin Vuosnaisissa tarjolla herkullisia kalaruokia ja hyvää palvelua Kustavin Kalatuvilla. Entä sitten tänään? Nykyisin tarjolla sitä samaa persoonatonta ruokaa eli pizzaa ja burgeria. Ehkä olisi kannattanut avata "kylpylä" vaikka Turun keskustaan tai johonkin lähiöön ja sitten jättää pelikenttä jollekin idearikkaammalle.
Haikeana muistelen Kustavin Kalatupia
4
282
Vastaukset
- Avointanäkemystä
Olet asenteeltasi juuri sellainen, mitä kustavilainen alkuperäisasukas edustaa. Muualta tulevat pyritään heti nujertamaan puheilla ja asenteilla. Hyi, hyi !
- Tulentallaaja
Kesäkuun Saaristomeren reissullamme Kustavin Vuosnaisissa, siinä missä Viggen-lautta käy kääntymässä, oli mielestämme paras saaristolaispöytä. Kalaa ja kaikkea muutakin oli eri muodoissa. Silakkapihvejä annosteltiin suoraan pannulta jne.
- mennyttäkaipaava
Niin ja ennen näkyi pohjakin satamaan tultaessa ;)
- Sameee
Olisi kiva tietää tarkemmin tältä mennyttä kaipaavalta, että onko Viggen lautta tai nämä ravintolat syypäitä veden sameuteen siinä lautan kääntöpaikalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802150- 1751791
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701662Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1091470Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241443- 1051145
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1611076Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771053Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56880Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228876