Eronneitten päivä on 28. mätäkuuta.
Silloin voi syödä suolasilliä ja
muistella avioliiton aikoja.
Silloin voi syödä suolasilliä ja
muistella avioliiton aikoja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oma "itsenäisyyspäiväni" on kylläkin 20.10 (-82) jolloin VIHDOINKIN monen vuoden hankaluuksien jälkeen sain avioeron ensimmäisestä miehestäni!
Olin nimittäin silloin jo asunut kolmatta vuotta uuden mieheni kanssa ja odotin hänen lastaan mutta edelleen virallisesti naimisissa ex-mieheni kanssa joka pisti kampoihin eikä halunnut allekirjoittaa papereita!
Milloin se on saamattomien päivä, olis hyvä tietää, että vois sitä viettää?
Nyt keksit! Aikaan saamaton? Naista saamaton?
Miestä saamaton? Vuoteen saamaton? Koskaan saamaton? Tyydytystä saamaton? Krapulaa saamaton? Työtä saamaton? Lainaa saamaton? Ja on näitä vaikka mitä. Kaikki on jotain ilman, jotain saamaton, vaikka lottovoittoa saamaton.
Siis KAIKKIEN päivä.
Se voisi olla 23.12. kun se on niin hyvä päivä.
Saamattomilla tarkoitin tietenkin miehiä, ne ei
voi koskaan saada, kun ne vain antaa.
"miehet ei voi saada", höpö höpö. Jos niille nainen antaa, tai toinen mies. jos kukaan ei ole antanut, silloin mies on ollut saamaton. nahjus.
Pitäisi ensin käväistä pikaan naimisissa!