Kohta saa laillisesti kiljua

kunhan ei häiritse naapureita.
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ai kil juu

Äänestä

Myyn 10e/mehukattipänikällinen. Saatte myös isoa käyrää patukkaani.

Äänestä

Kiljuahan on aina saanut laillisesti. Ei muuta kun avaa suunsa ja alkaa kiljumaan. Tosin se häiritsee naapurustoa tavattomasti. Kannattaa asua jossain metsässä, jos on kova kiljumaan.

Äänestä

Sisuviina kasvattaa sisua ja kiljuviina panee kiljumaan.Koskenkorva parantaa kuuloa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakimuutos kirjoitti:

kunhan ei häiritse naapureita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu