Nuorten sotkeminen

mopoikavm1966

On erittäin vaarallista, että nuoret heittävät nuuskamällejä ja tupakan tumppeja päiväkotien pihoille. Miksei nuoria jäljitetä, kun kamerat kerran ovat pihoilla valvontatarkoituksessa?

Nuorilla tekemisen puutetta. Pitäisi rakentaa monitoimihalli, jossa uimahalli, kuntosalit, kiipeilyseinät yms. mukana ja joku moottorirata, jossa voisi ajaa vaikka ralliautolla jne. siten, että apukuskina toimisi joku aikuinen kunnan työntekijä. Kaikki tämä voitaisiin kustantaa verotuloista ja olisivat kaikille nuorille ilmaisia.

Eurajoella kyllä rahaa, jos vain halutaan, mutta täällä päättäjät eivät välitä nuorista pätkääkään! Paljon pienemmissä ja köyhemmissä kunnissa kuten Eura ja Luvia on monitoimihalli. Hävetkää eurajokilaiset päättäjät!!!

12

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sadisteja

      Rahasta se ei olekaan kiinni. Se on kiinni päättäjien sadismista. He ovat ilmeisesti sadisteja ja nauttivat, kun nuorilla ei ole järkevää tekemistä.

    • Koivuniemen--Herra

      Minun ikäluokkani nuoret keksivät itse tekemisensä, ei tarvinnut tuoda eteen valmiiksi. On oma häpeä, jos järkevää tekemistä ei mukamas ole. Lukekaa läksynne kunolla. Siinä on tekemistä.

      Jaa, että pahantekijöille pitäisi tehdä monitoimihallit, missä voi tehdä monenlaista ilkeyttä.

    • sairasolet

      Minun ikäluokkani nuoret keksivät itse tekemisensä, ei tarvinnut tuoda eteen valmiiksi. On oma häpeä, jos järkevää tekemistä ei mukamas ole. Lukekaa läksynne kunolla. Siinä on tekemistä.

      Jaa, että pahantekijöille pitäisi tehdä monitoimihallit, missä voi tehdä monenlaista ilkeyttä.
      Todella sairas ylsilö olet. Nuorilla mahdollisuus taattava kaikkiin mielenkiintoisiin palveluihin.

      • Koivuniemen--Herra

        "Todella sairas ylsilö olet. Nuorilla mahdollisuus taattava kaikkiin mielenkiintoisiin palveluihin"

        Sinun soomi kaipa vielä preppausta.

        Kenen kuuluisi kustantaa nuo vihjaamasi palvelut nuorille ja miksi ?


    • puupääteu

      Sotkeminen loppuisi. Pitää nuorilla olla tekemistä. Todella sairasta, kun Eurajoella vielä rahaa. Eurassa ja Luviallakin monitoimihallit. Päättäjät täällä pelkkiä spedejä.

      • YlermiK

        Spedejä on ne ilkeyksiä tekevät pennut, jotka eivät osaa keksiä muuta kuin pahan tekoja. Rahat ovat muiden hankkimia. Ihan ilmanko pitäisi päästä osingoille ?


    • päättäjätuunoja

      Muistakaa kaikki, että valtakunnallisesti nuorten tekemiin vahinkoihin menee rahaa jopa 10 miljardia euroa vuosittain. Eikö olisi halvempaa rakentaa luxusmonitoimitaloja heille vartiointineen, jossa he purkaisivat energiaa ja kaikkia valvottaisiin. Kukaan tuskin rikkoisi mitään ja joutuisivat vastuuseen, jos näin tapahtuisi. Kiaikilla olisi kivaa ja päättäjien taskuihin ei valuisi rahaa, kun kaikki olisi nuorten yhteiseen hyvään.

    • päättäjätvaihtoon

      Eurajoen vanhoilliset junttipäättäjät ovat tunnetusti maamme tyhmimpiä. Nuorista ei välitetä lainkaan!!

      • vlad-imir

        Rahan jakaminenko on välittämistä sinun mielestä ? Näin monet vanhemmat tekevätkin lapsilleen, seteli kouraan ja pois silmistä. Välitetään niin maan perusteellisesti.


    • Lhfkhfkf

      Monitoimihalli olisi kyllä tervetullut muutenkin Eurajoelle, kuin pelkästään nuorison huviksi.

    • TuliVaanMieleen

      Eli esim Helsingissä tai NY ei kuritta kasvaneet nuoret tee pahuutta, kun on monitoimihallit ym ?

      • hallihetimeille

        Eurajokilaiset nyhvöjä päättäjiä. Moni liikemies haluaisi rakentaa tänne monitoimihallin. Luviallakin sellainen on!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      78
      6015
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      79
      4860
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4422
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4172
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3781
    6. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      6
      3512
    7. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      88
      2543
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2503
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2399
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      45
      2129
    Aihe