Hietaniemen kohtelu

krpuky

Nyt ollaan sitten Hietaniemeä siirtämässä sivuun,olisiko Ilmajoella joku parempi tilalle,kun ei anneta edes mahdollisuutta.Hienosti suunniteltu,kun ei EM-kisoihin viety,kuin kolme painijaa,niin nyt voidaan sanoa,ettei ole paikkoja kuin kolmelle,eikä Ramin tilanteessa ole muuta mahdollisuutta kuin antaa näyttö jossain,muttei kuitenkaan viedä näyttö kisaan.Oisiko Ramin mahdollinen menestys ollut jonkun toisen painijan kannalta huono homma.Tosiasiassa Hietaniemi olisi ollut koko porukan ainut mahdollinen menestyjä,muitten aika tullee myöhemmin.

10

771

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näytöt

      Näyttökisa, tuolla oli näyttökisa https://unitedworldwrestling.org/event/ziolkowski-pytlasinski-poland-open ja siellä ainakin venäläiset kuulemma karsi, jos on harmittavasti loukkaantunut pitäisi myös sen itse tajuta ettei puolikuntoisena viedä vaikka arvokisamitaleita olisi keittön kaapitkin täynnä. Näyttökisoja ei pidetä Nurmossa. Hyvä painija ollut ja siitä Ramille kunnioitukset mutta ei kunto kyllä niin vakuuttavaa enää Lapuan SM matollakaan ollut jos harrastelijaa vastaan painii 1-1. Se on totta että nuorilta edustajilta ei voida menestystä odottaa mutta....

      • Krpuky

        Kovin hienosti ei näytä menneen Pytlasinski Suomalaisten osalta,ainoastaan Halmesmäki otti yhden voiton,eli ei muillakaan ole minkään sortin näyttöjä Ramiin verrattuna,sitten vielä valmennusjohto puhuu,että muitakin olisi ollut ehdolla,Metsomäki ja Lipasti esim.Mitä näyttöjä heillä on,Lipasti on pystynyt painimaan viimeksi talvella,nytkin tuli Junnujen MM.kisassa mieletöntä kyytiä keskitason Uzbekilta,jolla ei mitään mahdollisuuksia mitaleille junnuissa,Metsomäki voitti junnujenEM kisassa pronssiottelussa itseään valtavan paljon pienemmän,lihavan Turkkilaisen,sen sijaan 18v.venäläinen käsitteli Metsomäkeä kuin pikkulasta,nämäkö mestarit ovat Ramin kanssa samalla tasolla,ihmetellä täytyy valmentajien aivoituksia.


      • yijoyoit

        Nättää Turkilla olevan Tampereella hiukan eriluokan painija,kuin EM kisassa,olis tainnu pronssi mennä Turkkiin,jos olisi ollut ykköspainija kisoissa


    • pikkupesä

      Ilmajoki rules, nyt tulee huolella sitä mitä on tilattu.
      Lisää vaan ilmajokea ja jakkea&kumppaneita.
      Kyllä se siitä :)

    • ilmajoki

      ilmajoki, ei niillä sytytä vaikka menis kaikki, se on ilmajoki.

      • gladiootti

        Oliko Hietaniemen näyttökisa eilen?


      • Jiujitsu

        Oli...heheh


    • ippp

      Todella hyvä päätös eikä mikään hyväveli päätös!Annettaan nuorille mahdollisuus.

    • Painipate

      En ymmärrä valintaa. En väitä Tuomas Lahtea kehnoksi vääntäjäksi mutta miten voi 98kg U23 hopeamitalisti joka tulee painimaan mm kisoissa 130kg mennä Ramin edelle?? Joopajoo rikkonainen kausi/ei näyttöjä tai muutavastaavaa. Rami paininu ennenkin arvokisoissa puolirikkinäisenä ja ollu lähellä mitalia..

    • eeeeiiiei

      Rami vois kiertää ny vaikka suami cupia ja näyttää onko päätös ollu väärä. Turhaa suun pauketta vaan äijältä ja valitusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      84
      5850
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3497
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      157
      2023
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      223
      1938
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      170
      1697
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1475
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1011
    8. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      980
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      64
      964
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      917
    Aihe