MILLAINEN PAIKKA ASUA ?

Neitietsivä88

Olen nuori nainen ja tulossa paikkakunnalle töihin,asuntokin tiedossa jo. En tunne ketään siletä,että voisi kertoa millainen kylä on ? Kertokaahan nyt jotain neidolle :D

12

1569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2kertainentai1kertainen

      Senhän saat tietää, kun muutat asuntoosi, siis hoksaat, millainen paikka se on asua. Neito? Täällä mitään neitoja oo, ne on joko neitejä tai naituja, tai molempia. Jos on vara valita, älä tänne tule, sukusiittoista porukkaa olemme, tyhmiä ja suvaitsemattomia.

    • Asukki

      TTervetuloa. Pienrauhallinen i paikkakunta, talvisin hyvät hiihtoladut, laskettelurinteet, uimahalli, fresbeegolf radat, melontakeskus. Ihmiset ovat avoimia hyvin juttuun tulevia. www.taivalkoski.fi tuolta lisää tietoa.

    • Jakelan

      Kohta 15 vuotta Taivalkoskella olen asunut. Hyvänpäiväntuttuja on vaikka kuinka paljon ja ystävällisiä ihmisiä, mutta näihin pienten kuntien sisäisiin ystävyyden piireihin on erittäin vaikea päästä. Koska niin moni paikkakuntalainen on tuntenut toisensa lapsesta/nuoresta asti, on heillä omat juttunsa ja ulkopuoliseksi siinä muualta tullut jää. Hyvällä tuurilla voi töistä tai harrastuksen parista löytyä samanhenkisiä ihmisiä.

      Harrastusmahdollisuuksia täällä on paljon, hyvä kirjasto, muutamia mukavia palveluja esim. hierojat, kampaajat jne ja luonto on kaunista. Tekemistä riittää erityisesti liikuntaa rakastavalle, mutta kulttuuriin painottuvia "menopaikkoja" ei ole. Eli illanvietto on lähinnä kotona oleilua. Itse kaipaisin välillä keikkapaikkaa, teatteria, tai edes ravintolaa tai kivaa kahvilaa.

      Eli kivoja ihmisiä on kyllä, vaan yhtään ystävää en ole täältä saanut. Se surettaa. Toivottavasti sinulla on onnea ystävien suhteen. Tervetuloa!

    • RiituSusanna

      Varaudu ihmeelliseen tuijotukseen!
      Paikalliset miehet, nuoret ja vanhemmat jäävät paikoilleen sinua tuijottamaan.
      Ilmeisesti uusi kasvo aina kovasti kiinnostaa.
      Eivätkä muuten välitä vaikka oma miehesi seisoisi vieressä:)

      • polasalliisi

        Hah! Menittäpähän arvon vastaajat halpaan, aiheen aloittajahan on trolli, kyselee lähes samoilla sanoilla milloin miltäkin paikkakunnalta näitä samoja asioita, koittaa ilmeisesti saada vastaajat kiukuttelemaan toisilleen, ja nauraa makeasti kun saa väittelyn aikaan.


      • Neito-Onkin-Munallinen
        polasalliisi kirjoitti:

        Hah! Menittäpähän arvon vastaajat halpaan, aiheen aloittajahan on trolli, kyselee lähes samoilla sanoilla milloin miltäkin paikkakunnalta näitä samoja asioita, koittaa ilmeisesti saada vastaajat kiukuttelemaan toisilleen, ja nauraa makeasti kun saa väittelyn aikaan.

        Miestrolli, joka todellakin kyselee palstalla kuin palstalla samoja kysymyksiä. Munallinen trolli saa makeat naurut sairaalloisen mielensä hyväksi.


    • UIK

      Joo vuodesta 82 ja yhä täällä monipuolisesti

    • HuituJakki

      Kyllä täällä neidolle sileetä järjestyy. Nokkanaukaisun kanssa.

    • Taru-Annelin

      Taru Anneli se taas muuttaa.

    • elänkiusallakipitkään

      Yli 70 vuotta asunu täällä ja hyvin viihtyny tule vaan jos et vielä ole tullut
      Minua ei saa pois täältä millään

    • niilolehvä

      Kaipaan lapsuuteni luontoa ja maisemia. En niinkään ihmisiä.

    • IsoSileä

      Siletä? Kyllä täältä sulle sileetä järjestyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4693
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      74
      4481
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      14
      3596
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      137
      3193
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      191
      2909
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      40
      1855
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      74
      1604
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1535
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1311
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      19
      1212
    Aihe