Hyvä kampaaja Tallinnasta

kampaajaa.vailla

Avataas uusi keskustelu, jotta saisi tuoreita kokemuksia. Eli mistä Tallinnasta löytyisi hyvä ja mielellään edullinen kampaamo hiusten väriin ja leikkaukseen? Kokemuksia otetaan vastaan erityisesti niiltä, jotka leikkauttaneet paksua, taipuisaa tukkaa, koska vaatii tiettyä erityisosaamista. Helsingin ylihinnoiteltuihin ja toistaitoisiin kampaamoihin en enää luota,joten katsotaan, josko lahden toisella puolen onnistaisi.

12

7994

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Abcde111

      Sinine salonki oli valitettava pettymys. Kampaajan aika loppui kesken, työn jälki sen mukainen. Lisäksi loppusumma ei vastannut hinnaston hintaa.

      • Kadri_K

        Miksi löytyisi hyvä kampaaja Tallinnasta, kampaajan työaika on 10;n tuntia ilman taukoja.


    • haki_jalle
    • Tyytyväinen

      Gersi on hyvä, mutta tallinnalaisittain kallis. Jos haluaa vain suht hyvän, mielestäni kylläkin oikeinkin hyvän lyhyiden hiusten leikkuun, niin heti Merepuiesteellä satamasta kaupun kiin tultaessa on kivijalassa Merekesus ilusalong, jossa Marina Prossevits leikkaa hyvin ainakin aiemmin hintaan 15e, mutta anna toki selkeät ohjeet yksityiskohdista. Samassa talossa eteenpäin jossa kolme kerrosta yläkertaa ( kolmannessa kahvio ) on ekakerroksessa käytävässä kulmakarvastudion vieressä kampaamo, jossa ainakin yksi kampaajista leikkaa varsin hyvin ja modernisti lyhyitä hiuksia vain 20 e, vaikka paikka voisikin herättää epäilystä kaikkine permanenttikuivaajineen. Otettava huomioon, että juomaraha 1-2 ainakin olisi paikallaan ja sitä jopa odotetaan.

      • Tyytyväinen

        Tarkoitan siis Marina Prossevitsista eteenpäin kadulla jonkin matkaa on tämä eräänlainen pieni kauppakeskus käytävineen, jossa tämä toinen kampaaja.


    • never

      Ei ainakaan Nautica keskuksen Butterly kampaamo. Menevät yli hinnaston eikä työn jälkikään ole kehuttava. Muutama tuttu on myös erehtynyt itseni lisäksi.

      • Nellin.Palmikko

        Parhaat ja edullisemmat kampaamot ovat 80km Tallinnasta pohjoiseen.


    • outoa

      Siispä Tallinnassa ei ole kampaamoa, jota voisi suositella?

    • Ehei

      Olin joulukuussa 2018 Si style-kampaamossa. Palvelu ystävällistä, mutta ei lopputulos. Tyvivärjäyksessä tyvikasvu on ennallaan, vähän ehkä sävy kirkastui. Leikkaus ok. Jäiköhän joku vaihe pois, kun aikaa oli varattu 2,5 h ja meni alle 1,5 h?

      • Kaksi.vaihtoehtoa

        Kampaaja tekee kymmenen tunnin työpäivää ilman taukoja niin sattuuhan noita ohareita ja työn laatu on mitä on.
        Tai sitten vaan oikonut työssä ja aineissa niin itelle jää enemmän, se biznes.


      • Kallis_Maa

        Ei Tallinnassa ole enään mitään hyvää, kaikki vaan on niin hirmunkallista.


    • MertsiV

      Onpa perseaukisten juttuja etsiä Tallinnasta jotain kampaajaa.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      3
      4092
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      45
      4043
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      82
      3298
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      39
      3155
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      2977
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      163
      2831
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2409
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      4
      2310
    9. Kirjotan ikävää ulos

      Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
      Ikävä
      14
      1838
    10. Sinä se vaan jaksat

      Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et
      Ikävä
      23
      1737
    Aihe