Avataas uusi keskustelu, jotta saisi tuoreita kokemuksia. Eli mistä Tallinnasta löytyisi hyvä ja mielellään edullinen kampaamo hiusten väriin ja leikkaukseen? Kokemuksia otetaan vastaan erityisesti niiltä, jotka leikkauttaneet paksua, taipuisaa tukkaa, koska vaatii tiettyä erityisosaamista. Helsingin ylihinnoiteltuihin ja toistaitoisiin kampaamoihin en enää luota,joten katsotaan, josko lahden toisella puolen onnistaisi.
Hyvä kampaaja Tallinnasta
12
8032
Vastaukset
- Abcde111
Sinine salonki oli valitettava pettymys. Kampaajan aika loppui kesken, työn jälki sen mukainen. Lisäksi loppusumma ei vastannut hinnaston hintaa.
- Kadri_K
Miksi löytyisi hyvä kampaaja Tallinnasta, kampaajan työaika on 10;n tuntia ilman taukoja.
- haki_jalle
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13672762/tallinnaan-kosmetologille muutama vihje
Muut kun järestään poistetaan kuten Gersi ja Bliss - Tyytyväinen
Gersi on hyvä, mutta tallinnalaisittain kallis. Jos haluaa vain suht hyvän, mielestäni kylläkin oikeinkin hyvän lyhyiden hiusten leikkuun, niin heti Merepuiesteellä satamasta kaupun kiin tultaessa on kivijalassa Merekesus ilusalong, jossa Marina Prossevits leikkaa hyvin ainakin aiemmin hintaan 15e, mutta anna toki selkeät ohjeet yksityiskohdista. Samassa talossa eteenpäin jossa kolme kerrosta yläkertaa ( kolmannessa kahvio ) on ekakerroksessa käytävässä kulmakarvastudion vieressä kampaamo, jossa ainakin yksi kampaajista leikkaa varsin hyvin ja modernisti lyhyitä hiuksia vain 20 e, vaikka paikka voisikin herättää epäilystä kaikkine permanenttikuivaajineen. Otettava huomioon, että juomaraha 1-2 ainakin olisi paikallaan ja sitä jopa odotetaan.
- Tyytyväinen
Tarkoitan siis Marina Prossevitsista eteenpäin kadulla jonkin matkaa on tämä eräänlainen pieni kauppakeskus käytävineen, jossa tämä toinen kampaaja.
- never
Ei ainakaan Nautica keskuksen Butterly kampaamo. Menevät yli hinnaston eikä työn jälkikään ole kehuttava. Muutama tuttu on myös erehtynyt itseni lisäksi.
- Nellin.Palmikko
Parhaat ja edullisemmat kampaamot ovat 80km Tallinnasta pohjoiseen.
- outoa
Siispä Tallinnassa ei ole kampaamoa, jota voisi suositella?
- Ehei
Olin joulukuussa 2018 Si style-kampaamossa. Palvelu ystävällistä, mutta ei lopputulos. Tyvivärjäyksessä tyvikasvu on ennallaan, vähän ehkä sävy kirkastui. Leikkaus ok. Jäiköhän joku vaihe pois, kun aikaa oli varattu 2,5 h ja meni alle 1,5 h?
- Kaksi.vaihtoehtoa
Kampaaja tekee kymmenen tunnin työpäivää ilman taukoja niin sattuuhan noita ohareita ja työn laatu on mitä on.
Tai sitten vaan oikonut työssä ja aineissa niin itelle jää enemmän, se biznes. - Kallis_Maa
Ei Tallinnassa ole enään mitään hyvää, kaikki vaan on niin hirmunkallista.
- MertsiV
Onpa perseaukisten juttuja etsiä Tallinnasta jotain kampaajaa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731