Siemensyöksy sattuu alavatsaan.

MiksiSattuu

Kipu tuntuu jossain syvällä alavatsassa, tarkempaa paikkaa vaikea määritellä. Mutta tämä kipu tuntuu vain jos laukean silloin kun penis on samaan aikaan syvällä naisen sisällä (tai osuu naisen emättimen pohjaan /kohdunkaulaan). Eli ongelma on jos laukean vaimoni kanssa samaan aikaan, jos taas laukean jollain muulla tavalla, ei kipua tunnu. Tämä vaiva vie pahimmillaan nautinnon koko hommasta kun kipu on niin kova, alan pelkäämään jo rakastellessa että saamme orgasmin samaan aikaan, joka toisaalta olisi tosi toivottavaa. Pitäisiköhän mennä kertomaan lääkärille vaivasta, voiko olla joku eturauhas-vaiva tms., onko tuttua kenellekään muulle?

6

2900

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos kipu menee nopeesti ohi tuskin on mitään erityisen vakavaa kuitenkaan. En osaa määritellä sen tarkemmin syytä miksi tuo kipu tulee juuri orgasmin tullessa. Voisin olettaa, että kyseessä olisi joku kehon lihasrefleksi. Jos tarkennat hieman tuota vaivaa niin ilmeneekö se kaikissa seksin asennoissa vai jossain tietyssä asennossa ainoastaan? Kannattaa kokeille eri asentoja missä sitä ilmenee vähiten.

    • MiksiSattuu

      Sattuu vain silloin kun penis on lauetessaan ihan pohjassa, asennolla ei ole väliä (lähetyssaarnaaja, nainen ratsastaa tai takaapäin). Jos vehje lauetessa on esim puoliväliä myöten sisällä niin ei satu, tai itsetyydytyksessä. Usein vaimoni haluaa että painaudumme tosi kovasti vastakkain, jotta saa orgasmin. Tällöin myös tod.näk. itsekin laukean ja se sattuu. Edellinen viestini ei jostain syystä ilmestynyt ketjuun?

    • wewerwererer

      kuulostaa 2-3 välin hermopunoksen kiinnittymisestä lantion alueelle venyttele ohjeiden mukaan niin kuukaudessa mälli lentää äärimm.

    • MiksiSattuu

      Saako vielä vinkkiä tuosta hermopunoksesta ja sen venyttelystä? Ongelma ei ole siinä etteikö mälli lentäisi, vaan se kipu kuten kerroin..

      • MiksiSattuu

        Nyt en saa kipuja, eukko lähti = ongelma ratkesi


      • wertyuhytrew
        MiksiSattuu kirjoitti:

        Nyt en saa kipuja, eukko lähti = ongelma ratkesi

        Näin niillä asioilla on aina taipumus järjestyä parhain päin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3870
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      344
      2997
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      10
      1906
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1099
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      771
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      761
    Aihe