mistä voisi johtua ajoittainen huimaus?se saattaa tulla milloin vain ja kestää yleensä päivän.huimaus pahenee hetkellisesti kun päätä kääntää esin makuulla vasemmalle tai oikealle.häviää melkein kokonaan jos pysyy samassa asennossa.mutta silti on hiukan huimaava olo koko ajan.kiitos sille joka tietää mitä tämä on
huimaus
seija
32179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Syytä en tiedä, eikä kukaan voi 100% varmasti kertoa syytä Internetin kautta huimaukseesi.
Sen verran minäkin käsitän, että tuon kaltaisesta jatkuvasta huimauksesta kannattaa aina kysellä lääkäriltä, eikä pelkästään netin välityksellä, jos oireet ovat jatkuneet jo jonkin aikaa.
..se on asentohuimaus ja on ihan harmiton.
http://ffp.uku.fi/cgi-bin/energynet/energyintake.pl
..Tuntuu tutulta,mut usko sinun tapauksessa et se on hyvänlaatuista asentohuimausta,koska se reakoi juuri tuolla tavalla.Kehottaisin silti vastaan otolle.Minulle tehtiin korvapolilla kokeet jossa selviää kyllä jo syynä on ns.asentohuimaus.Se ei suinkaan ole vaarallista ja siihen saa ihan koti hoito ohjeet.Korvakäytävää jonnekkin simpukkaan kertyy sakkaa ja tämä aiheuttaa huimausta.Mene ihmeessä vastaanotolle asia selviää.