Yli 10 metrinen purjevene hintaluokassa 30-40 tuhatta ja tarjonta on näin surkea
Osannette laittaa filterit nettiveneeseen jos alla oleva linkki ei toimi
https://www.nettivene.com/listAdvSearchFindAgent.php?id=10307953&tb=tmp_find_agent&PN[0]=adv_search&PL[0]=advSearch.php?brand=purjevene@brand_make=@id_sub_type=19@pfrom=30000@pto=40000@more=more?id=10307953@tb=tmp_find_agent
Onko tilanne todella näin surkea
8
535
Vastaukset
- LöytyypiJoo
Pistäppäs lisähauksi myös matkavene, niin löytyy enemmän.
"Tarkan haun tulokset 53 kpl"
Hintaa 60000 saakka, niin Tarkan haun tulokset 103 kpl. - hohhoijjjjjaaa
kuka enää jaksaa purjehtia Suomenlahtea?
- pakanako
Millä tavalla surkea?
- mitäsurkeaa
En minäkään ymmärrä, mikä tilanteessa olisi surkeaa. Valikoimaa on mukavasti eri tyyppisiin veneisiin noinkin ahtailla filttereillä. Onko surkeaa vain se, ettei pikkurahalla saa isompaa venettä?
- Ruotsistakouudempaa
Ei tuo Ruotsin tarjonta näytä kovin kummoisempi olevan. Vanhoja rasseja mutta sentään pari 2000- luvun venettä Beneteau Oseanis 311 ja Hanse 300 tosin sekin alle 10 metriä,
https://www.blocket.se/stockholm/batar/segelbat?cg=1060&w=3&st=s&ps=31&pe=33&c=1062&ca=11&is=1&l=0&md=th&blf=6&c=1062 Lisää vielä Hollanti ja Saksa, niin eikös jo jotain löydy.
- Joakim1
Mitä sitten pitäisi tai luulit löytäväsi? Keski-Euroopasta saat joitain 90-luvun niukasti yli 10 m veneitä 40 tonnilla. Kroatiasta ehkä hiukan isompia tai uudempiakin.
Keski-Euroopan halvimmista kannattaa katsoa tarkasti, että ALV on todella mukana (usein niin väitetään jollain sivustolla, mutta varsinaisen välittäjän sivulla tilanne onkin toinen) ja vene todella on siellä missä ilmoituksen sijaintimaana lukee (usein vaikkapa Hollantilaisen välittäjän myymä vene onkin Kroatiassa).- Verotarkastus
Alv suoritus kannattaa tarkistaa aina kaupan yhteydessä. Myös ns. Suomi-veneistä. Mutta tarkkaan tänne tuoduista ja ulkomailla kauppaa tehdessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768