AMIRAALISSA TEHDÄÄN PRESIDENTTIÄ

Ent. ryhmänjohtaja ilman ryhmää, Arto Hirvonen on noussut Kymessä tärkeimmäksi vaalityän avaajaksi Laura Hurlumsaarelle presitentin tekiä.
14277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tämän tehtävän on ottanut narssu vastaan ja tekee mieleistään resitenttiä. Vasta ladatuilla akuilla on potkua.

Äänestä

Arska teki Koivistosta presidentin, miksei Hurlumheistäkin? Tulee vielä tekemään Soinistakin presidentin, varttukaa vaan kunhan pääsee itse ensin kansanedustajaksi kaikkien näiden vuosien jälkeen.

Äänestä
  • Tehtiinkö Lahdessa presidenttiä?

    Äänestä

Amiraalin huutava aave tavastilassa.

Äänestä

Arskalle vinkki

Käännät takkisi kuten persuilla on ollut tapana ja menet Niinistön taakse. Saat Elvistellä seuraavat vuodet olleesi presidentin tekijä, voit päästä linnaankin.

Äänestä
  • Jartsu jaksaa jauhaa ulkokehällä ymmärtämättä politiikasta , jossa tarvitaan kovuutta. Pehmeät pullapojat ei politiikan pitkässä juoksussa pärjää. jartsu tietää olevansa heikko ja hauras, kun se kovuus puuttuu.

    Äänestä

  • Oli sillä annettu mahdollisuus, mutta ei ollut älliä ja heitettiin pihalle trollaamaan. Nyt möykkää pihalla. Haukkuu nekin henkilöt jotka oli apuna. Polttanut sillat takaa ja paluuta ei ole kanootillakaan kun kanootilla ei pääse kosken yli.

    Äänestä

  • Jarsulla inkkarit pudonneet kanootista? Pitääkö poliittinen huhu paikkaansa, että Jartsu on viety poliisin taluttamana laitoshoitoon? Onko siis todistajia tai silminnäkijöitä?

    Äänestä

  • Jartsun aika on politiikasta lopullisesti ohi.

    Äänestä

Suurin vitsi pressavaaeissa on kielitaidoton Sirpa Paatero jolla ei ole edes akatemista koulutusta. Varsivainen Maduro jonka Antti Rinne halusi palkita tuesta itselleen ay-juntan ehdokkaana sossujen puheenjohtajaksi.

Äänestä

Arto Hirvonen on jo kereäämässä vaalityö ryhmää Kymen alueella, jota kannattaa Juho Eerola.

Äänestä

Väriä kautta maan Laura Huhtasaaren ehdokkuudella.

Äänestä
  • Mustaa väriä äärioikealta.

    Äänestä

Harmaiden presitenttiehdokkaiden joukkoon tuli sinivalkoista väriä Laura Huhtisaarelta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Järestäätymistä kirjoitti:

Ent. ryhmänjohtaja ilman ryhmää, Arto Hirvonen on noussut Kymessä tärkeimmäksi vaalityän avaajaksi Laura Hurlumsaarelle presitentin tekiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu