Asia on niin että olen 15 vuotias poika. Ihastukseni on vähä outo välillä. Hän on ujo ja tulee muiden kanssa juttu mutta minun kanssa ei. Minulla on myös käsitys, että hän vähä ainakin vihaisi minua, mutta hän myös katselee minua ja välillä pyörii ympärillä ja lisäisin että hän myöskään ei vastaa viesteihin. Osaaks joku selittää. Olen vanhempi kuin hän ja samal luokalla.
Osaatteks auttaa
Apuva15
126449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sitä ei kiinnosta.
ainaki ite ajattelisin näin 15 v tyttönä niin jos se on ujo eikä "tuu toimeen" sun kanssa tai se ei vastaa viesteihin niin se saattaa olla ihastun myös sinuun ja se ei uskalla laittaa sulle viestii takas, eikä uskalla pahemmin puhuukkaa. Koska ite oon tosi puhelias muuten mut ihastukselle puhuminen on vaikeeta ku miettii koko ajan et mitä se ajattelee.( Tytöt on yleinsä ujoina tosi välinpitämättömiä ihastukseen) Toinen vaihtoehto on se et se ei oo kiinnostun susta, ja viesteillä oot liian tunkeileva yms... ooon huono selittää ja sillee mut ehkä tost jotaa ymmärs
No tänäänki se katto aik paljon et se on vähä hankalaa tietää
Tuo ei pidä paikkaansa. Mul on ollut paljon ihastuksia ja kun ne tytöt ei ole kiinnostunut musta niin ne tehnyt juuri noin. T. 16v Mies
smash or pass
Mitä tarkoittaa tuo
Jooh ite oon super ujo. Tuun kyllä poikien että tyttöjen kandss hyvin toimeen mutta sitten jos vähänki ihastusta nii en vaan saa sanaa suusta meen ihan lukkoon ja punaseks heti kun ihastus sanoo jotain..... ja tästäsyystä oon koittanut vältellä ihastuksia.... hirveetä
Jos näät hänet jossain yksin oli se vaikka koulussa, koulun jälkeen tai vapaalla, niin kokeile mennä juttelemaan hänelle. En ole ehkä paras antaa neuvoi, mutta kannattaa kokeilla sitä.
Tulisiko rennompi tunnelma jos kertoisin hänelle härskin vitsin?
En korjoittanut tuota joku muu sen teki
Uskoisin että hän ei tykkää susta, sillä YLEENSÄ kun tytöt ei tykkää joistain tai puhuu paskaa niistä ni ne helposti kattoo sinne. Tai sitten voi olla että hän tykkää sinusta ja pelkää tehdä minkäänlaista aloitetta :)
Voi olla juu ja kiitti vastauksest