Laitan tämän nyt tänne. Eli: en jaksa keskittyä mihinkään. Kaikenlainen hälinä ja äänet kiristävät pinnaa ja pienikin asia saa mut raivostumaan. Ennen nautin esim. lehtien ja kirjojen lukemisesta, suosikkileffojen ja tv-sarjojen katselusta, mutta nyt ei pysty sen vertaa keskittymään, että jaksaisi edes lehdet lukea.
Saattaa johtua jostain vitamiinin puutteesta tai sitten ei liity vitamiineihin mitenkään. Muilla tällaista?
Saattaa johtua jostain vitamiinin puutteesta tai sitten ei liity vitamiineihin mitenkään. Muilla tällaista?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hyvin oli tuttua minulle nuo vaivat syksyllä. Ajattelin,e ttä alkaa päässä "viirata", mutta sitten löysin Stres gard-nimisen lääkkeen luontaistuotekaupasta, jossa on paljon B-vitamiineja jne.. tarpeellisia vitamiineja stressiin. Lisäksi ostin Epa-E- kapseleita sekä magnesiumia. Tämä yhdistelmä ja erityisesti tuo Stressilääke auttoi TOSI HYVIN! Olin aivan ihmeissäni kuinka ajatukset kirkastuivat ja elämä alkoi asettua paikoilleen... myös ajatukset. Suosittelen kokeilemaan. Sres Gard on nestemäinen tuote ja sen voi sekoittaa vähäänmäärään mehua, jos maku häiritsee. Ota sitä aamupalan yhteydessä ( tai muun ruokailun) ja muista ravistaa pulloa hyvin. Noin kahden viikon kuluttua alat jo huomaa auttaako lääke.
Voimia sinulle!
ps.. tilasi vaikuttaa stressiltä, mieti siis mikä sen voisi aiheuttaa ja pyri poistamaan myös se aiheuttaja.
Joku aika sitten telkkarin Prisma-ohjelmassa oli juttua omega-3:lla tehdystä kokeesta. Joku keskittymiskyvytön ja koulussa pärjäämätön poika muuttui vähitellen lukutoukaksi ja kirjastojen asiakkaaksi. En tiedä onko tehty lisää tutkimuksia, jotka tukisivat tätä tulosta.
möllerin omega tupla
Oikeassa olet. E-vitamiini ja juuri nämä omegat ja epa-eet ja niiden sisältämät rasvahapot ovat tutkimusten mukaan erittäin hyvä apu hoidettaessa ylivilkkaita lapsia. Juttua on nyt ollut useissa medioissa asiasta ja tutkimustulokset hyviä.
Seireenien kutsua: Ne kertoo mitä
"rakennusaineita" kehostasi puuttuu!
Meikän kaksisuuntainen mielialahäiriö esim.
vaikuttaa elinikäiseen kalaruokien intohimoon.
Kalaa on saatava jossain muodossa joka päivä.
Sama maksa- ja muut sisälmys safkat.
"Kaikenlainen hälinä ja äänet kiristävät pinnaa
ja pienikin asia saa mut raivostumaan"
Sehän on vaivannut niin kauan kuin muistat. ELI
geenivirheestä saattaa myös johtua.
Minulla tämä g-virhe selkis aspergeriksi!
... voi johtua geenivirheestä tai huonosta ravinnosta, kun kaikki ruoka kuoritaan, keitetään ja myrkytetään ennen kaupan tiskiä ja sieltä omaan pataan. Esimerkiksi Amerikasta tuleva maissi myrkytetään 8 kertaa kasvupaikallaan. Tästä oli ohjelma syksyllä tv.stä ja kyllä täytyy sanoa, että meni maku maissista sen jälkeen.
Väitetään, että nykyihminen voi hyvin syömällä hyvin, kuitenkin tosiasia on se että aika monet nimenomaan sairastuvat syömällä kaupasta ostamansa ruuan takia. Lisäksi ilmaston saasteet ja ihmisen tapa elää.. työstressi ja varsinkin vapaa-aikastressi.. pistävät elimistön sellaiseen jatkuvaan taistelutilaan, että kaikki, ne vähäisetkin, vitamiini- ja hivenainevarastot häviävät ja ihminen sairastuu... Mieliala kulkee aina edellä ja kroppa tulee perässä.
Oikeat ruokatottumukset tänäpäivänä näyttävät
olevan varsinainen salatieto/taito.
Tässä olen näköalapaikalla.Syödään enemmän kuin
kulutetaan.Se tietää vaikeuksia ongelmasyöjälle.
En syyllistä mutta kalliiksi se tule.
Turhauttavaksi sikäli, että toisaalla ihmisiä
kuolee niin paljon nälkään.