Miten usein ja helposti karting auto lähtee kahdelle pyörälle, jos osuu toiseen? Suojaako puskurit tarpeeksi?
Mietin itse aloittamista pojan kanssa. Innostus kova, mutta tuli katsottua muutamia viedoita missä lähdettiin kahdelle pyörälle, niin rupesi mietityttämään turvallisuus.
Turvallisuus
4
390
Vastaukset
- iedioy
muutaman kerran vuodessa tai kahdessa vuodessa sattuu kaato...loukkaantumisia hyvin harvoin, verrataan melkein mihin urheiluun tahansa...sen takia ei tarvi hyvää harrastusta pelätä...
- Voisinaloittaa
Eli vaikka kaato näyttää hurjalta, niin suurimmassa osassa selviää ihan pelkillä mustelmilla. Tuntuu vain jotenkin hurjalla, kun ei ole kaaria ympärillä mihin tottunut.
- Kaadot111
Meidän perheessä on ollut kolme kuskia joista kaikki ajaneet yli 10 v kilpaa kartingia. Kaksi ei kaatanut koskaan ja yksi on kaatanut kolme kertaa. Yhdestäkään kaadosta ei tullut mustelmia kummempia vammoja. Eli kaadot on aika harvinaisia ja niissä myös harvoin sattuu mitään isompaa.
- Futiksessaenemmän
Useammin meillä futiksen takia joudutaan viettämään lepopäiviä kuin kartingin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611471IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3567833Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut872654Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?952185Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1402056Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61611- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521054Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782