Miten tuon mokkulan akun vaihto, pystyykö vaihtamaan, malli on MF93D. Ei kestä enää kuin pari tuntia, eikä lataudu edes täyteen.
ZTE-mokkula
9
605
Vastaukset
- 1212ANREAS121212
Itselläni ZTE:n malli MF93D pullistuu niin, että takakansi poksahti auki. V*ttu mitä p*skaa ja jutkuilua tämäkin touhu. Enää et saa edes akkua, p*rkele, itsellesi vaan sinulle vuokrataan joku Kiinassa max. eurolla kasattu p*skaläjä, joka ei ole siis edes muovikotelossa vaan tuollainen naurettava pussi, joka on nyt sen näköinen että voi räjähtää naamalle milloin tahansa.
Ihmeellisessä ajassa elämme: et enää saa kuin vuokrata itsellesi asioita, joista olet kuitenkin maksanut kaupantekohetkellä kovan hinnan. Windows asentelee itsestään kansioita, ohjelmia ja muuta tarpeetonta p*skaa — siis minulle tarpeetonta; heille se on tärkeää mainostamista, pakottamista ja vakoilua! — siihen malliin että tulee kysyneeksi itseltään että omistaako tämän koneen ja käyttöjärjestelmän lisenssin minä, Microsoft vaiko jopa Google.
Tuosta säälittävästä pussiakusta tulee mieleen kuvat joissa buddhalaiset askeetikkomunkit juovat Coca-Colaa pillillä läpinäkyvästä muovipussista, sillä eivät saa omistaa mitään — edes lasipulloa.- lasipulloton
Muovipulloissa noita kolajuomia meillä päin myydään ja pantista saa rahat takaisin .
- tarkastavirta
"Itselläni ZTE:n malli MF93D pullistuu niin, että takakansi poksahti auki"
Tuttu juttu nokialaisesta. Latasin vahingossa uudemmalla laturilla joka työnsi jotain 500mA ja oma 350mA, voltit samat kuin myös liittimet. Akku turpos niin että kansi ei mahtunut kiinni ja samalla käyttöaika tipahti muutamiin minuutteihin. Vastaavasti uudempi nokialainen ei latautunut täyteen heikommalla laturilla, vaikka niin ilmoitti, kun käyttöaika tipahti tuntuvasti.
Noita akkuja löytyy kun kirjoittaa hakukoneeseen merkin ja mallin. - vieläsellaista
tarkastavirta kirjoitti:
"Itselläni ZTE:n malli MF93D pullistuu niin, että takakansi poksahti auki"
Tuttu juttu nokialaisesta. Latasin vahingossa uudemmalla laturilla joka työnsi jotain 500mA ja oma 350mA, voltit samat kuin myös liittimet. Akku turpos niin että kansi ei mahtunut kiinni ja samalla käyttöaika tipahti muutamiin minuutteihin. Vastaavasti uudempi nokialainen ei latautunut täyteen heikommalla laturilla, vaikka niin ilmoitti, kun käyttöaika tipahti tuntuvasti.
Noita akkuja löytyy kun kirjoittaa hakukoneeseen merkin ja mallin.Niin ja mitäkä tuo laite sanoo kun jos sitä käyttää USB3 pesässä ja vaikka on tarkoitettu käytettäväksi USB1 tai USB2. Usb3 kun työntää ampeereja huomattavasti enemmän.
- hepsreps
vieläsellaista kirjoitti:
Niin ja mitäkä tuo laite sanoo kun jos sitä käyttää USB3 pesässä ja vaikka on tarkoitettu käytettäväksi USB1 tai USB2. Usb3 kun työntää ampeereja huomattavasti enemmän.
I= U/R
vai onko tuo nykyään jotenkin muuttunut?
Teidän halpislatureissanne jännite taitaa olla mitä lie.
- meillätoimii
Töpseli seinään vaan niin ei siihen mitään latureita eikä akkuja tarvita
- kulssinaattori
Paska mokkula ja hintahuijaus ,dna näitä "lahjoitti" myi hyvityksenä muka halvalla ja ottivat hyvitykset takaisin lisämaksuna.Varokaa kyseistä operaattoria !
- kusetettu
DNA muutenkin myy nopeuksia joita ei toteuta eli luvataan vaikka 100 m ja saavuttaa 35m,täyttä kusetusta .
- luu
kusetettu kirjoitti:
DNA muutenkin myy nopeuksia joita ei toteuta eli luvataan vaikka 100 m ja saavuttaa 35m,täyttä kusetusta .
Luetun ymmärtäminen kadoksissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213327
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402692Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2112234Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521471- 971379
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951174