Elikkä nyt lakkasi soitin toimimasta ja yleismittarilla kävin läpi johtoja ja isojohdoista soittimelle menevälle punaisesta piuhasta ei tule jännitettä, mutta keltaisesta tulee. Soittimeen saa hetkellisesti virrat jos painan esim kellonappulaa, jolloinka näyttöön ilmestyy n. 3 sec jotain. Vedin kokeilumielessä akulta johdon soittimelle jolloin virta tuli, mutta miksi isoliittimestä ei tule? Olen mittaillut ja katsonut sulakkeita ja kaikki näyttää olevan ok. Auto on vw polo -01.. Liittyykö tämä silti sulakkeisiin?
Soitin probleema
Tietämätön66666
1
195
Vastaukset
- Rikki-on
Autossa vikaa. Tarkasta ensin sulakkeet. Jos sulakkeet on ehjät, niin sitten mittaamaan, olisiko esim. virtalukonpohja rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1981562Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231298- 521062
- 72975
- 58893
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52883- 106872
- 45869
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53850- 82820