Auton huolto ja korjaus Venäjällä on alkanut kiinnostaa suomalaisia. Hyviä kokemuksia on melkoisen isosta korjauksesta, joka piti tehdä kesken matkan Viipurissa. Auto piti jättää Viipuriin useaksi päiväksi verstaalle. Ranskalaiseen autoon ei saatu varaosia Viipurista. Mutta valmiiksi auto tuli ja ilmoitus korjaamisesta tuli Suomeen puhelimitse. Eikä ollut kovin kallis. Ohessa juttu Iltalehdestä, ei tosin koske samaa autoa.
http://www.iltalehti.fi/autouutiset/201708142200324033_oa.shtml
Auton huolto ja korjaus
9
1263
Vastaukset
- Kiitosruplanarvon
Tänä keväänä ostin Pirellin nastarenkaat viipurista n.310e rengastyöt n.27e. Suomessa 540e. Nelipyöräsuuntauksen teetin samalla n.28e. Suomessa 1??e. Kaikki jarrulevyt palat(ate ja bosch) n.135e. Suomesta 320e. N.2vko sitten hain uudet takajarrusatulat n.56e/kpl saksasta 155e/kpl. Viisastelijoille osat aitoja ja takuunalaisia. Jarrusatula paketeissakin luki suomeksi, ja moneksi muuksikin kieleksi. Huolto-osia, polttimoita ym. tullut ostetuksi.
- Moskvitsmies
Voe kaaheeta että kateellisia ihmisiä on! Venäjällä kaikki on halpaa... ja piste.
- Sinnevaan
Juu, kannattaa muuttaa sinne ihan pysyvästi.
- Plaaplaaplaata
Sinnevaan kirjoitti:
Juu, kannattaa muuttaa sinne ihan pysyvästi.
Lisää kateellisia taas ilmaantui. Itse asioin vain 100% kotimais omisteisissa. Ja ostan vain kotimaista.
- Moskvitsmies
Noo, ei tuo ihan kannata muuttaa asumaan... Vuorostaan työstä saatava palkka on tosi huono Venäjällä, kaikki on suhteellista. Me kalliimman hintatason Suomesta tulijat saamme tosissaan kaikkee halvemmalla Venäjältä...
Paitsi, jos voittaisin useamman sadantuhannen euron potin Veikkauksesta... Niin sitten voi harkita pikku datŝan, eli mökin hankkimista ja kielen opettelua kaksoiskansalaisuutta varten! Venäjällä elää parilla sadallatuhannella koko loppuiän! Suomessa 20v.???
Ai kannattaa ostaa Suomalaista? No ei niin pitkään, kun olemme EU:n jäsen! Rahat vain valuvat EU:n pohjattomaan kassaan!
Sitä paitsi, esim. bensa on parempaa kuin Suomalainen etanoli mössö! Minun autot polttavat vain bensaa eikä alkoholia! Alkoholi on juotavaksi, ei bensaan!
- Wernerix
V70 volvon tuulilasin vaihto 105 euroa,ei paha.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510