Ärsyttää ihmiset, jotka matkustavat useasti ulkomailla.
Mikä helvetti teitä vaivaa?
Itse en ole käynyt Tuusulasta Ahvenanmaata, Helsinkiä ja Joensuuta pidempänä enkä aiokaan.
Mikä helvetti teitä vaivaa?
Itse en ole käynyt Tuusulasta Ahvenanmaata, Helsinkiä ja Joensuuta pidempänä enkä aiokaan.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Älä huolestu ei maija ole matkustanut yhtään sinua pidemmälle, muutakuin netissä, mutta siitä maija on tullut asiantuntijaksi, kaikkeen mikä liittyy mihin vaan.
Minäkin pidän googlematkailua parempana vaihtoehtona, koska ei pukkaa kaikenmailman infraa ja rottia tänne vakosamettisoffalle.
Seksipuolen olen hoitanut imemällä mansikan makuisia kortsuja.
Siis miksi matkustella kun voi joka päivä tissutella täällä ostarissa naamatuttujen kanssa.
Ymmärrän hyvin lisäksi matkailu on vaarallista eikä voi suojautua vaikkapa std sairauksia vastaan ulkomaalaisesta ne voi tarttua vaikka kätellessä, sitten voi tosiaan kehuskella arskalle ja kakelle vakiopöydässä että on taas tullut matkailtua, pattayalla, on ne köyhiä kun niillä ei oo varaa matkailla.
Onx tää arska ja kake ne jotka tänne latailee juutuubeja nettimatkoiltaan?
Joo ne on just ne pultsarille morsian, ohjelmasta
Onko samaa klaania (lahkoa) joka intoutuu tarinoimaan kun tv:stä on tullut Indiana Jonesia?
EI https://www.youtube.com/watch?v=mfWkTCpWBwk
Totuus tarua ihmeellisempää, tai toisin päin.
🛫🛬 1 miljoona.
🍺🍺 1 miljoona.
👙🐰 1 miljoona.
4 🏃🎠 nuorin rippikouluikäinen.
👸🙋🙌🙏 saksalainen kasvatustapa, ei kiroilua, ei isän vastaista mielipidettä ääneen.
2 👱👧 x, joiden kanssa 27v.
💏👄💔👙👠💰300.
👿 50v. vain oma mielipide oikea.
👙👠💘3 kuukautta.
📝✏ 10.000 riviä.
💻💻 24 h / vrk. 7 vrk / viikko. 12 kk / v. 5 vuotta.
Baaritytön unelma POJU ?
Maija.
Maija, oletko ehtinyt tänään viettää glamourlaatuaikaa rakkaasi kanssa vai onko hän siirtynyt X-ryhmään? 💔💔💔
Entä kumpaa olet ajatellut tänään enemmän, rakastasi vai minua? 💲💲💲💣💣💣💻💻💻
Kävelin tänään täällä Pattayalla yksin rantabulevaardia pitkin ja tunsin oloni niin yksinäiseksi mutta onnelliseksi, että päätin yksinäisyyttäni lievittää kirjoittamalla teille rakkaille Pattayan ystävilleni kuinka onnellinen olen.
Minä olen luonteeltani niin avoin ja suvaitsevainen, että ketään tai mitään arvostelematta hyväksyn kaikenlaiset ihmiset ketään syrjimättä tai arvostelematta.
Tämä minun kotikaupunkinihan on kaikkien tietäen ns. sulatusuuni kaikille mahdollisille ja täältä löytää aina kaltaistaan seuraa vaikka yksinäisyys valtaisikin mielen.
Kävellessäni pohdin kuinka voi olla mahdollista että on elämää ylipäätään kohteissa joissa ei ole rantakatua Pattayan tavoin, eikä edes kevyenliikenteenväyliä Tuusulan tavoin.
Kaikkihan tietävät minun paljon kirjoittavan matkablogeja ja kun oikein innostuu, niin tulee kirjoiteltua sammakoita, kuten aviomiehen harrikka-ajeluista Chiang Maista Hua Hiniin vedin hatustani, eikä sellaiselle ole mitään muuta selitystä.
Nyt olen ongelmissa totuuden torvensoittaja kun olen, minulta perätään näyttöä.
Harmittaa kun olen sateenkaarimies.
Ei kannata ärsyttää, miksi ärsyttäisi, mikä ärsyttää.
Niin syyskuinen sunnuntaiaamupäivä on alkanut jälleen Maijojen suurhyökkäyksellä, etenkin palstojen suurtuhooja, PersläpiMaija Vuodesta 2010 on ollut äänessä, alkaakohan pian toinen minänsä PersläpiMaija Soi Lengkeeni sotkea mukaan.
Haaveilisivat vain ilman julkisia kommenttejaan kellarialivuokralaiskämpässään, vuoroin Thaimaan lomailusta ladypoikien kera, vuoroin Harrikka-ajeluita ja veneen omistamisesta, puhumattakaan ÄSSÄ MERSUISTA.
Sitten olisi iltasella jälleen mukava pistää nukkumaan ja huomata jälleen kasvaneensa yhdeksi ihmiseksi.
Niin pääsisivät asialliset kirjoittajat kertomaan Thaimaan matkailusta, nyt sellainen on täysin poissuljettua Maijan ansiosta.
Chiang Mian ja Huahinin yhtyneet lerpat keräsivät Suomessa kaatopaikoilta paljon vanhoja risoja huonekaluja, tarkoituksena laivarahdata kontillinen Thaimaahan, aikoessaan muuttaa sinne.
Rahtaus tyssäsi rahdin maksuun ja matkakin, koska pullojenkeruu tuotti liian vähän ja sekin vähä hupeni kiljuaineisiin.
Siihen lopahtii senkertainen Thaimaahan muuttaminen
onkomiestäviivalle 5.9.2017 12:47
Tule Lerputin koittamaan onneasi
Sain skypepuhelun itseltäni ja siinä sitten pitkä tovi keskusteltiin kuinka valloittavan ihanasti Pattaya ja koko Thaimaa kaikkinensa on elämäni.
Päätimme lähteä moottoripyöräilemään Chiang Maihin, minä ajan ja kloonini istuu tarakalla.
On mutkateitä kaveri on kertonu.
Minä olen se lienenkö kymmenes Maijasi, joka en lainkaan pidä kirjoituksistasi persläpilerppa ja siksipä laitan tämän pienen selvitykseni:
Minä PääMaija2010, sekä minun 9 KlooniMaijaani olemme päättäneet aktivoida näitä meidän kymmenen Maijan kirjoituksia siten, että jonain päivänä ne ovat kaikki samalla päivällä.
Näin me kaikki 10 Pattayan rakasta olemme estraadilla ihan ykkösinä ja kaikki muut kakkoset voivat vaivatta lukea meidän rakkaiden näkökantoja aivan kaikesta.
Terveisiä näin vielä kaikille rakkaille jotka meidän kirjoituksista pitävät.