Vituttaako poliittinen ja henkinen alamäki ?
Mitäpä Kuhmoisten punikit
rikasjakomea
12451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
rikasjakomea -tyhmä.
rikasjakomea -tyhmä-tyhmempi-Tyhmin!
Kylläpä punikki on katkeroitunut.... hehehee.... Kyllä sitä vituttaa alamäki.
rikasjakomea -katkeroitunut
Ei pidä paikkaansa. Olen kaikkea muuta kuin katkeroitunut. Kun taas punikit..... heheheheheeee.
Vain näyttelet katkeroitunutta pahuksen hyvin, juu.
Se punikiksi huutelija on rappiolle painuneen ja nyt jo sortumavaarassa olevan ökytalon poika sieltä Kuhmoisten rajoilta Ouninpohjan suunnalta.
En sieltä päinkään. Minun ökytalot ovat kunnossa. Lapsuuteni oli hyvää elämää, kuten tänäkin päivänä.
Valehtelet! Sillä kenttäsirkkelilläkin siinä tien vieressä osaat sahata pelkkiä kiiloja.
Huono hitsarikin olet. Alumiiniakin hitsaat OK 48.05 puikolla.
Menikö viljojen kuivatuksessa tänä syksynä rutkasti polttoainetta, kun tähkäpäälle itämään alkaneita jyviä kuivasit? Siinä Zetori puuskutti ja huohotti kovasti, kun läpimärkiä viljakuormia sillä kuivurille kiskoit.
Minun ei tarvitse tehdä edellä mainittuja töitä. Niitä varten on renkejä ja piikoja. Pehtoori hoitaa kenttä tehtävät. Työväki on minulla todella ammatti taitoista ja osaavaa. Viljat on puitu, laareissa ja kuivina.
Aina kun palkkaan uutta väkeä, varmistan ettei töihin oteta punikkeja.
Rehellistä ja ahkeraa työläistä olen aina kunnioittanut, ja maksanut kunnon palkan.
Punikeille ja varsinkin viherpunikeille en anna edes ihmisarvoa. Se paska sakki on ihmiskunnan jäteläjää.