DNA:n vaihtohyvityskampanja jokin vitsi?

Puhelimeni on Nokia Lumia 625 ja totaalisen ehjä ja toimiva kapistus. Tosin Veikkauksen sivut ja jotkin muut nettisivut ovat lakanneet toimimasta puhelimessa jo jokin aika sitten.

Olen keskittänyt kaiken puhelinoperaattori-asiointini DNA:lle, ja mieleeni juolahti, josko hankkisin tilalle vähän uudemman mallin, kun siellä on tuo vaihtotarjouskampanja.

Vaihtohyvitys Lumia 625-puhelimesta on tasan 1 euro! Onko tuo summa oikea, tai onko puhelimeni vain niin heikossa kurssissa? Mielummin puran paremman tekemisen puutteessa puhelimen itse osiksi ja katson mitä se on syönyt, kun vien vaihdossa sen liikkeseen.

3

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lumia_itselläkin

      Nehän menettivät lopullisen arvonsa yhdessä yössä, kun niihin ei saa enää päivityksiä? Minun Lumia-mallin vaihtoarvo taitaa olla 4 e.

    • No katsoin Huuto.netistä äsken, niin kyllä siellä ihan Lumia 625:stäkin pyydetään vielä 30 euroa, en tosin tiedä, ostaako kukaan kyseistä puhelinta enää siihen hintaan, vaikka on alkuperäinen pakkaus ja kaikki tilpehöörit mukana uuden veroisena.

      Kävi mielessä, että jos olisi jotain todistetta siitä, että joku todella maksaa 30 euroa uudenveroisesta puhelimestani, niin voisi myydä sen, ja ostaa jonkin Nokia-klassikon, ne maksaa pari kolme kymppiä tällä hetkellä uutena ja akku kestää vissiin aika pitkään. Jäisi vähän ehkä voitollekin kaupoissa.

      Taidan kuitenkin ihan tietoturvaani ajatella ja en myy käytettyä puhelinta, vaan lyön sen vasaralla osat kappaleiksi sen jälkeen, kun olen ensin purkanut kyseisen luurin alkutekijöihin.

    • Käytännössä Lumioiden kysyntä on niin pientä. etteivät edes yritä myydä sitä eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      321
      5155
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      110
      1511
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1412
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe