Näkevältä kysyn

Missä vaiheessa elämäni näyttäisi olevan?Mitä ehkä puuttuisi yhä kehitystieltäni? Rajoittaako jokin mennyt tms vielä minua? Entä mitä rakkausrintamalla mahdollisesti näkyy?
6102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sinua rajoittaa tieto siitä että annoit koirasi !!!!! sait huijaamalla kaveriasi ilmaisen rotukoiran champion vanhemmista !!!! 5-vuotiaana narttuna pois pentutehtailijalle !!!! Karmea loppuelämä koiralle joka otti perheestäsi oman laumansa ja jonka RAHAN AHNEUKSISSASI myit pentuja liukuhihnalta synnyttämään.3-pentuetta vuodessa niin kauan kuin elää !!!!! HÄPEÄ RAKEL !!!!!!

Äänestä

Hei,

Sinä kysyt joten minä vastaan:

Elämäntilanteesi näyttää olevan suhtkoht ookoo,
tulkitsisin kuitenkin näin että liika analysointi rajoittaa sinua eniten.
Elikkä rentoutuminen ja se, että lakkaat vaatimasta itseltäsi suotta niin paljon ja ankarasti vaan sitävastoin opettelet olemaan lempeä ja sallivampi itseäsi ja jo tehtyjä valintojasi kohtaan.
Huumorintajukaan ei olisi pahitteeksi eli opettele nauramaan itsellesi ja mokailulle, elämä voi olla vaihteeksi hauskaa eikä jatkuvaa pohdiskelua ja analysointia.
Rakkauskin löytää paikalle helpommin naurun saattelemana kuin kurtistuneen pohtivaisen otsan.

Äänestä

Selvä rajoittava tekijä on tyhmyys, koska kyselet 'näkijöiltä'.

Äänestä
  • Sinulla puolestaan rajoittava tekijä taitaa olla pahantahtoinen ilkeys, koska kommentoit veemäisesti ihmisille.

    Äänestä

  • kasniin kirjoitti:

    Sinulla puolestaan rajoittava tekijä taitaa olla pahantahtoinen ilkeys, koska kommentoit veemäisesti ihmisille.

    En ole pahantahtoinen, vaan päinvastoin. Vaikka huijauksen, olipa se jumalviritteinen tai muu huuhaa, uhri on vajailla valoilla kulkeva, en pidä asiallisena kaltaistesi vedätystä.

    Kuinka paljon tätä lukeva, sori vaan, typerä uhri on maksanut näille huijareille? Ihan mielenkiinnosta haluaisin palautetta.

    Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    En ole pahantahtoinen, vaan päinvastoin. Vaikka huijauksen, olipa se jumalviritteinen tai muu huuhaa, uhri on vajailla valoilla kulkeva, en pidä asiallisena kaltaistesi vedätystä.

    Kuinka paljon tätä lukeva, sori vaan, typerä uhri on maksanut näille huijareille? Ihan mielenkiinnosta haluaisin palautetta.

    Tällä palstalla vastaukset ovat ilmaisia.
    Kyllä ne rahastajat ovat muualla...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kehityskohdallaan kirjoitti:

Missä vaiheessa elämäni näyttäisi olevan?Mitä ehkä puuttuisi yhä kehitystieltäni? Rajoittaako jokin mennyt tms vielä minua? Entä mitä rakkausrintamalla mahdollisesti näkyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu