Jaahas, bändi vireineen vaikutti kyllä aika hyvältä, mitä alun mahtipalatykityksen onnellisesti missanneena ym. okosuhteilta sain havainnoitua... Mutta puitteet oli sitten sysipaskat: älkää nyt hemmetissä täällä enää järkätkö legendabändin ainoaa pöökaupungin keikkaa! Volat ensinnäkin aivan liian hiljaisella, vars. taempana minglailuturistien typerät pälinät peitti ison osan bändistä ja mm. spiikit kokonaan. Kaiken kruunasi sitten keikan jälkeen eetteriin ladattu roskamusa, joka sopi tapahtumaan n. -4 -arvostelun tasoisesti.
Olen pahoillani, että ostin pari juomaa, samoin sorit kaiken - kylläkin lukuisan - hyväasenteisen yleisön osan puolesta. Bändi olis voinut kyllä tulla ja vetää Suomi ryömii lopun patriooteille.
Jatkakaa niitä keikkoja, pitää lähtee katsoon uudestaan paremmin settinkein. Pantse vois ne biisinsäkin tehdä; punk-ep seuraavaks, viilat takataskuun ja (oikeille!!) lavoille!
HSR, Helsinki, 17.8.2017
Appo.Apendmaali
1
181
Vastaukset 1
- Pierusaari.GoGo
...Seuraavat Stadin keikat Virgin Oiliin, vanhalle Tavalle tai vaikka puistoihin / halleihin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281966
- 51979
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r156836Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 71684
- 67626
- 53617
- 59606
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.133593Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120552Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 52503
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 6494
- 55488
- 34487
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118486- 4469
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.140451