Turun terroristi sai osumaa

Tsiigaaaja

Poliisi väittää että ampui vain yhden laukauksen, mutta miksi ääniä kuului kolme?
Terroristia takaa-ajaneet miehet pahoinpitelivät miehen todella pahasti ja mies oli osittain liikuntakyvytön kun poliisi ampui miestä.

Todennäköisesti kukaan terroristia pahoinpidelleistä ei saa tuomiota tai edes haastetta. Tietysti tässä on vaarana että viranomaiset hiljaisesti hyväksyvät oman käden oikeuden ja sulkevat silmänsä. Kuulin kyllä perusteluiksi sen, että yhteiskuntamme lainsäädäntö ei ole näiden virkamiesten mielestä tarpeeksi ankara, siksi miestä pitää opettaa toisilla tavoilla.

En yhtään puolustele tekoa, julkiset hirttäjäiset mokomalle tyypille. Mutta jos poliisi sallii oman käden oikeuden, kuten Turussa tapahtui, ollaan todella vaarallisella tiellä. Ainakin nyt silmien sulkeminen tapahtumassa olleesta pahoinpitelystä vie pohjaa luottamukselta viranomaisten kunnioitukseen ja arvostukseen.

1

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marikastön

      No Tottakai kaksi varoituslaukausta ilmaan, että jihadisti tietää, että nyt tulee lähtö paratiisiin ja siellä 70 kahdeksankymmentä vuotiasta nunnaneitsyttä odottaa ja sitten yksi kohti, harmittavasti ohi reisivaltimon ,,,,,,,,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      182
      6614
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1824
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1608
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1320
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      48
      1049
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      41
      985
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      952
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      889
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      248
      881
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      839
    Aihe