Poliisi väittää että ampui vain yhden laukauksen, mutta miksi ääniä kuului kolme?
Terroristia takaa-ajaneet miehet pahoinpitelivät miehen todella pahasti ja mies oli osittain liikuntakyvytön kun poliisi ampui miestä.
Todennäköisesti kukaan terroristia pahoinpidelleistä ei saa tuomiota tai edes haastetta. Tietysti tässä on vaarana että viranomaiset hiljaisesti hyväksyvät oman käden oikeuden ja sulkevat silmänsä. Kuulin kyllä perusteluiksi sen, että yhteiskuntamme lainsäädäntö ei ole näiden virkamiesten mielestä tarpeeksi ankara, siksi miestä pitää opettaa toisilla tavoilla.
En yhtään puolustele tekoa, julkiset hirttäjäiset mokomalle tyypille. Mutta jos poliisi sallii oman käden oikeuden, kuten Turussa tapahtui, ollaan todella vaarallisella tiellä. Ainakin nyt silmien sulkeminen tapahtumassa olleesta pahoinpitelystä vie pohjaa luottamukselta viranomaisten kunnioitukseen ja arvostukseen.
Turun terroristi sai osumaa
Tsiigaaaja
1
236
Vastaukset
- marikastön
No Tottakai kaksi varoituslaukausta ilmaan, että jihadisti tietää, että nyt tulee lähtö paratiisiin ja siellä 70 kahdeksankymmentä vuotiasta nunnaneitsyttä odottaa ja sitten yksi kohti, harmittavasti ohi reisivaltimon ,,,,,,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892691- 2011034
- 65881
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti147831- 59702
- 50636
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18591- 51565
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504