Turvapaikan hakijat rauhallisista maista

ymmärtäjät

Turun puukottaja on tullut Marokosta. Marokko ei kai kuulu tarkoitettuihin maihin, joiden väestö tarvitsee Suomesta turvapaikan? Tämäkin tapaus oosittaa, että Suomeen tullaan ihan muista syistä kuin turvaa hakemaan oikeasti. Paperit yleensä hävitetään ennen maihin tuloa miloin auton uumenista, milloin veneestä tai laivasta, jollei kävellä sillan yli Haparannasta.
Tulevat rakentelemaanterrorisoluja ja tappamaan ihmisiä, jotka asuttavat, vaatettavat, kouluttavat ja ruokkivat heidät.

Tarkastus pitäisi tulijoille olla. Moni voi olla pakomatkalla tehtyään rikoksia kotimaassaan tai muualla. Suomi ottaa kaikki syliinsä paijatakseen.

Heti tuoreeltaan kauhutekojen jälkeen presidenttimme varoittaa pahaa ajattelemasta näistä pahantekijöistä!
Ainahan löytyy kelpo syy, miksi tämäkin marokkolainen mies puukotti monia ja tappoi kaksi, lähinnä naisia ja kahta miestä?

Vauvaansa vaunuissa työntänyt äiti sai puukosta/viidakkoveitsestä iskut selkäänsä. Pitääkö ymmärtää?

3

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joopajoo2333232323

      Totta, mutta tälle sille voi? Ei näihin asioihin saa muutosta netissä uhoamalla. Suvaitsevaisuus on nykyajan kirous, suvakit/feministit eivät tajua maahanmuuton haittapuolia, mikäli turvallisuustoimet ovat luokkaa Suomi. Turun puukotuksessa suurin huolenaihe tuntui olevan se, että silminnäkijä sanoi tekijän olevan "ulkomaalaisen näköinen".

    • polisaari

      Väärä palsta.

    • SekinNähty

      Moneen vastaanottokeskukseen oli palkattu monta muslimia. Eräässä kohteessa Afrikan sarvesta kotoisin oleva haukkui usein Israelia, vaikka kyseinen valtio ei mitenkään liittynyt meidän vartioitiimme. Vähän kyllä varoin häntä koko ajan. Jos niitä oli monta kotoisin samasta maasta, niin koko työvuoron ajan molottivat omaa kieltänsä ja me suomalaiset oltiin ulkona kuin lumiukot heidän jutuistaan. Onneksi pesti siellä loppui melko pian.

      Toinen muslimivartija (syyrialainen) siellä kävi rukoilemassa turvapaikan hakijoiden kanssa yhdessä pari kertaa yövuoron aikana rukoushuoneeksi muutetussa tilassa. Olikohan sekään vartijan toimenkuvaan liittyvää toimintaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      308
      3008
    2. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      16
      1800
    3. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1770
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1565
    5. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      393
      1416
    6. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      31
      1279
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      190
      1109
    8. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      63
      1026
    9. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      955
    10. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      908
    Aihe