Suomalaisen Volkswagen on keskimäärin 10 vuotta vanha, ja sen todennäköisin väri on harmaa. Harmaavarpunen ei kestä sen pidempään. Toyotan keski-ikä onkaikkein pisin eli 12 vuotta.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/tallaisia-ovat-suomen-volkswagenit--katso-tasta-vuosimallit--varit-ja-mittarilukemat/7LNinqYT
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/tallaisia-ovat-suomen-volkswagenit--katso-tasta-vuosimallit--varit-ja-mittarilukemat/7LNinqYT
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hihii, huonoa Toyotamainontaa.
Lyhenee entisestään, kun tullaan siihen pisteeseen, että suuri osa on tällä nykyteknologialla eli TSI, saaste Diesel ja DSG olevia, ei tonnin kotteroon enää tehdä viiden tonnin remonttia ja käytetyt osat ovat kiven alla.
Ennenkuin enempää nolaat itseäsi, selvitäpä mitä tarkoittaa keskimääräinen ikä autoista puhuttaessa! Ja vaikuttaako siihen millaiset tekijät, kuten esimerkiksi merkin kasvaneet myyntiluvut viimeisen kymmenen vuoden aikana.
Kun asian olet selvittänyt ja sisäistänyt, todennäköisesti ajattelet asiasta hiukan toisin kuin aloitusta tehdessäsi.
Tero on 14, sisko ja sen kaksoisveli ovat 16, äiti on 40 ja isä 45. Keski-iäksi tulee n. 26v 2kk. Teron logiikalla Teron porukoiden paalausikä (hautausikä) on 26v 2kk!
skodat romutetaan jo 2 vuoden ikäisinä. ruoste yms viat vievät ennenaikaisesti sulattoon. skodahan saa muovinkin ruostumaan.
Juuri näin Kyykman, eikö vaan tottakai ehdottomasti.
Antamatta robotti-ylläpidolle sen enempää aihetta sensurointiin, todettakoon vain ZKODAn muuntelevan totuutta. Tuossa tuli taas yksi "fakta" Skodasta ja jos ette sitä usko, hänellä on paljon muitakin muunneltuja faktoja... 😁
Matala keski-ikä kertoo, että autoja on myyty viime vuosina ja myydään vieläkin paljon. Korkea keski-ikä kertoo lähinnä siitä, ettäsen kulta-ajat ovat takanapäin.
Aloittaja ajaakin Tojolla, koska on tollo.
Suomalaisten miesten keski-ikä on reilut 41 vuotta. Kuoleeko ne siis sen ikäisinä? Mitä Tero vastaat?
USA;n hylätyt lentokentät on TÄYNNÄ uudenkarheita Pokswageneita, joita odottaa vain, ja ainoastaan paalaus. Siinä todistetta VW:n ylivoimaisuudesta muihin nähden. Tosin se tarkoittaa tässsä tapauksessa vain romurautaa.....