Oliko molemmat menehtyneet uhrit kauppatorilla?

Vai oliko toinen menehtyneistä puutorilla? Kauppatorilla puhutaan kuolleen se lastenvaunuja työntänyt äiti ja lapseton jehovantodistaja. Olen kuullut myös että puutorin uhri kuoli paikan päälle. Mikä nyt on totta ja mikä ei?
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Puutorilla loukkaantuneet olivat vielä hengissä siinä vaiheessa kun pääsivät ambulanssiin, mutta se vakavasti loukkaantunut oli kyllä niin hurjassa kunnossa että ihmettelen, jos selvisi. Ei kuollut siis paikan päälle. Luin jostain juuri, ettei vaunuja työntäneellä äidillä ole hengenhätää.

Äänestä
  • Vaunuja työntänyt oli italialainen tutkija ja töissä Suomessa. Sen mies on myös tutkija. Nainen ei kuollut mutta on sairaalassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fhhgdry kirjoitti:

Vai oliko toinen menehtyneistä puutorilla? Kauppatorilla puhutaan kuolleen se lastenvaunuja työntänyt äiti ja lapseton jehovantodistaja. Olen kuullut myös että puutorin uhri kuoli paikan päälle. Mikä nyt on totta ja mikä ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu