joskus joku lähes tuntematon nainen huomauttanu tukan pituudesta ynnä muusta tai että mun pitäis tehä niin ja näin. Kuin joku kehtaa, kun ei joudu edes elämään saman katon alla. Ei tulis itelle mieleenkään huomauttaa jonkun random naisen ulkonäöstä tai että voisit jumpata tota per..ttäs!
Ihme käytöstä naisilta
mulle.on
8292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joillakin vaan ei ole käytöstapoja..
Toisaalta mitä väliä lähes tuntemattoman ihmisen mielipiteellä..
Ei kannata noteerata.
Makuja on niin monia ja jotkut eivät omaa käytöstapoja niin kuin edellä sanottiin.
Niin kuin yllä joku sanoi.. Makuja on monia niin kuin on erinäköisiä ihmisiäkin.
Itse on toisten ulkonäköön puutu tai siitä huomauttele jos ei suoraan kysytä, mutta en mä kyllä ihan kaiken näköisistä kiinnostu.
Esim. Pitkät hiukset ovat jotenkin naiselliselta tuntuvat joten ei iske muhun seksuaalisessa mielessä. Johonkuhun toiseen taas iskee.
Sellanen tapa, että pyrkii muuttamaan ihmistä omaan ajatusmaailmaan sopivaksi on tosi ylimielistä ja kontrolloivaa.
Eipä ole koskaan vielä vastaan tullut tuommosia kommentteja, ja tuskin tuleekaan.
Kuulostaa tosi oudolta jos tuo on totta. Siis ventovieraatko puuttuvat elämääsi käskemällä tehdä jotain itselle, tai sanovat jotain ulkoisesta habituksestasi.
No ei aina voi kaikkea ymmärtää, ja ei hyväksyäkkään.
Useamman kerran. Ei nyt täysin ventovieras, mut ei mikään läheinenkään. Kuitenkin sellasia kenen kanssa en oo elänyt tai ollut tekemisissä juuri ollenkaan. Niin, kyllä se musta on aika röyhkeää. Eri asia jos se vaikuttais jonkun tyypin elämään.
älä välitä niistä, pidä oma linja
Moukkia mitä moukkia
sattuuhan se, vaikka kuinka yrittäisi olla päästämättä nahan alle.
Mietin miksi pidän miehen pitkistä hiuksista , no - kauneus on katsojan silmissä.
ehkä tottumus lapsuudesta kuka tietää
tuo, yksi jota ... hän pitää hiuksiaan aina kiinni
en kommentoi niitä mitenkään
tietenkään
en kehtaisi
miksi pitäisi?
pidän hänestä sellaisena kun hän on
hitto miten hottis
nam
taisin olla liian tuttavallinen
eipä ole enää asiaa sinnekään
Todellisempaa ettet oo käynyt suihkussa ja siksi johdatellut aiheen hiuksiis.Hyvin simppeli verhottu kommentti.