Ihme käytöstä naisilta

joskus joku lähes tuntematon nainen huomauttanu tukan pituudesta ynnä muusta tai että mun pitäis tehä niin ja näin. Kuin joku kehtaa, kun ei joudu edes elämään saman katon alla. Ei tulis itelle mieleenkään huomauttaa jonkun random naisen ulkonäöstä tai että voisit jumpata tota per..ttäs!
8292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joillakin vaan ei ole käytöstapoja..
Toisaalta mitä väliä lähes tuntemattoman ihmisen mielipiteellä..
Ei kannata noteerata.

Äänestä

Makuja on niin monia ja jotkut eivät omaa käytöstapoja niin kuin edellä sanottiin.

Äänestä

Niin kuin yllä joku sanoi.. Makuja on monia niin kuin on erinäköisiä ihmisiäkin.

Itse on toisten ulkonäköön puutu tai siitä huomauttele jos ei suoraan kysytä, mutta en mä kyllä ihan kaiken näköisistä kiinnostu.

Esim. Pitkät hiukset ovat jotenkin naiselliselta tuntuvat joten ei iske muhun seksuaalisessa mielessä. Johonkuhun toiseen taas iskee.

Äänestä

Sellanen tapa, että pyrkii muuttamaan ihmistä omaan ajatusmaailmaan sopivaksi on tosi ylimielistä ja kontrolloivaa.

Äänestä

Eipä ole koskaan vielä vastaan tullut tuommosia kommentteja, ja tuskin tuleekaan.
Kuulostaa tosi oudolta jos tuo on totta. Siis ventovieraatko puuttuvat elämääsi käskemällä tehdä jotain itselle, tai sanovat jotain ulkoisesta habituksestasi.
No ei aina voi kaikkea ymmärtää, ja ei hyväksyäkkään.

Äänestä
  • Useamman kerran. Ei nyt täysin ventovieras, mut ei mikään läheinenkään. Kuitenkin sellasia kenen kanssa en oo elänyt tai ollut tekemisissä juuri ollenkaan. Niin, kyllä se musta on aika röyhkeää. Eri asia jos se vaikuttais jonkun tyypin elämään.

    Äänestä

älä välitä niistä, pidä oma linja

Moukkia mitä moukkia
sattuuhan se, vaikka kuinka yrittäisi olla päästämättä nahan alle.

Mietin miksi pidän miehen pitkistä hiuksista , no - kauneus on katsojan silmissä.
ehkä tottumus lapsuudesta kuka tietää


tuo, yksi jota ... hän pitää hiuksiaan aina kiinni
en kommentoi niitä mitenkään
tietenkään
en kehtaisi
miksi pitäisi?
pidän hänestä sellaisena kun hän on

hitto miten hottis
nam

taisin olla liian tuttavallinen
eipä ole enää asiaa sinnekään

Äänestä

Todellisempaa ettet oo käynyt suihkussa ja siksi johdatellut aiheen hiuksiis.Hyvin simppeli verhottu kommentti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mulle.on kirjoitti:

joskus joku lähes tuntematon nainen huomauttanu tukan pituudesta ynnä muusta tai että mun pitäis tehä niin ja näin. Kuin joku kehtaa, kun ei joudu edes elämään saman katon alla. Ei tulis itelle mieleenkään huomauttaa jonkun random naisen ulkonäöstä tai että voisit jumpata tota per..ttäs!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu