Turun Sanomat - Valhemedia

valheille.loppu.nyt

Oliko Turun Sanomille journalismin vastaista kertoa asiat, niin kuin ne todellisuudessa meni? Koska jihadisti-iskun uhria auttoi ns. "natsi", niin sitä ei voitu julkaista. Onneksi vieressä seisoskeli muslimi, josta saatiin leivottua sankari.

Muutenkin nämä lähi-idän tietäjät on saaneet suitsutusta tapahtumien sankreina, ja samalla on suomalaisia halveerattu siten, että he vain kaiveli kännyköitä ja kuvasivat, eivätkä tehneet mitään. Hienoa Suomen Mädätysmediat. Ei mene ymmärrykseen, että islaminuskoisten ja suomalaisten välistä kuilua pitää yrittää poistaa valhein ja mädätyksin. Ymmärrättekö mädättäjät, että näin aiheutetaan vain lisää ongelmia, kun se todellisuus, mitä tuolla ulkona, elävässä elämässä tapahtuu, tulee aina tavalla tai toisella ilmi. Koko mediakentän mädätysrintaman pyrkimykset luoda keinotodellisuus "paremman asian puolesta" ei ole kestävää. Se kääntyy itseään vastaan, ja valehtelijoita vastaan. Kyllä tämä uusi toimintatapa, jossa valheet hyväksytään taistelemaan ns. pahaa vastaan, näkyy ihan selvästi. Mutta kun se "pahakin" on mediakentässä luotu keinotekoinen ilmiö. Millä näin sairasta käytöstä voi perustella itselleen? Olemalla sairas? Ehkä juuri näin.

Toivottavasti suomalaiset ymmärtää, että islam, terrorismi, tph-toiminnan jättimäiset kustannukset, EU-politiikka, mediamädätys, suvakkimädätys jne. koskettaa meitä kaikkia tavalla tai toisella myrkkypiikillään. Koska meitä kohtaan on nähty oikeutetuksi olla häikäilemättömiä ja asettaa itsensä meidän yläpuolelle, niin meidän velvollisuus, ja oikeutus, on puolustaa itseämme tällaista epäsuomalaista, epärehellistä, vahingollista, toimintaa vastaan. Joten....

7

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VMP.suoltaa.MV

      Aivan idiootti kirjoitus. Ei mitään faktaa mistään, ei edes siitä että tuo "natsi" ei ole Turun Sanomien pyynnöstä huolimatta halunnut antaa haastattelua. Ei mikään ihme että suomalaisia halveerataan kun typerykset vain uhoaa päättömiä ja ei tiedä mistään mitään. Onneksi poliisi on päättänyt alkaa tutkia tämän vihakampanjan jossa MV julkaisi väärän kuvan tietoisesti ja tarkoituksellisesti. LOL.

      • viemäristäkö_luikertelit

        Mikä ihmeen otus sinäkin olet, kun kehtaat puolustaa valta- eli valhemedian todella härskiä toimintaa!?


    • Suomie2idiootit

      Aloittaja oli tietenkin itse paikalla ja voi todistaa kirjoituksensa ?

    • LOUKATTU

      Minusta teki haastattelun toimittaja Heikki Kauhanen v. 2012 jossa solvasi ja herjasi minua . Piti olla asiallinen juttu Turun sanomiin, Nyt on laittanut sen nettiin. Ilmoitti minulle haastattelun lopuksi että on muslimi. Huomasin tämän netissä vasta 2 viikkoa sitten. Otan juristiin yhteyttä.
      Netissä on että juttu on tehty v. 2015?
      __paula koras

    • solvaus

      En silloin kun Heikki Kauhanen teki minusta haastattelua ymärtänyt; kun rehenteli ; että on
      MUSLIMI......mutta nyt ymmärrän nämä solvaukset ja herjauks! tämä ei jää tähän!
      _paula koras

    • herjaus

      Tulen vaatimaan että tämä minun haastattelu netissä tulee poistaa!
      _paula koras

    • valitus

      tulen tekemään valituksen,
      _paula koras

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      136
      6228
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4396
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2888
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      59
      2871
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1885
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1544
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1456
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      37
      1447
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      31
      1261
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1161
    Aihe