Maahanmuuttajat enemmistönä hyviä ihmisiä

Tutkimuksen-tulos

Maahanmuuttajat ovat palvelualtiittiita ja tunnollisia työssään. Suomen mustikat, puolukat, lakat ja muut marjat jäisivät metsiin mätänemään, jollei ahkerat ja tunnolliset hyttysiä pelkäämättömät ulkomailta tänne tulleet ihmiset olisi luonnon antimia täällä keräämässä.

Lääkärit, hoitajat ja vastaavissa ammateissa toimivat maahanmuuttajat ja ulkomailta tänne tulleet ahkerat ihmiset takaavat Suomelle ja ennen kaikkea suomalaisille hyvän tulevaisuuden ilman ahneita kotimaan riistäjiä ja pinnareita.

Olkaamme onnellisia siitä, että saamme näitä ahkeria ja palvelualttiita maahanmuuttajia keskuuteemme näyttämään esimerkkiä työnteon ja korkeasta moraalista.

18

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuomiNousuun

      Samaa mieltä. Maahanmuuttajat Suomen kielen oppiessaan ovat paljon tehokkaampia kun impivaaran luuserit!

    • Hovinsaaren

      Impivaaran luuserit ei tee terroritekoja ja viillä kurkkuja umpoimähkään auki.

      • Joonkuvitelma

        Kyllä tämän päivän luuserit on onnettomia kaikella tavalla. Luulevat että niitä on Suomessa ollut kautta aikojen. Kyllä se on tämän hetken tulos lyhyellä ajalla kun ne on kehkeytynyt.
        Suomi olisi Venäjää jos silloin noin v.1940 olisi miehet ollut luusereita niin kuin nyt. Tämän päivän luusereitako sotimaan? Siitä ei tule mitään. Kaljakoppa mukaan ja se luontoon juomaan tyhjäksi on niitten sotimista ja muuhun ne ei pysty.


      • Sissi86
        Joonkuvitelma kirjoitti:

        Kyllä tämän päivän luuserit on onnettomia kaikella tavalla. Luulevat että niitä on Suomessa ollut kautta aikojen. Kyllä se on tämän hetken tulos lyhyellä ajalla kun ne on kehkeytynyt.
        Suomi olisi Venäjää jos silloin noin v.1940 olisi miehet ollut luusereita niin kuin nyt. Tämän päivän luusereitako sotimaan? Siitä ei tule mitään. Kaljakoppa mukaan ja se luontoon juomaan tyhjäksi on niitten sotimista ja muuhun ne ei pysty.

        Samaa se nuoriso on naapuri maassakin vai oletko putini trolli.Sinä reppana täällä lässytät mistä et tiedä yhtään mitään.


    • 53252523552se

      Pelkkää haittaa noista ählyistä on. Lääkärissä eivät osaa suomea, täysin väärää hoitoa ja lääkkeitä! Hengellä leikitään. 90% Täysin pihalla maailmanmenosta, uskovat satuolentoihin jonka nimissä raiskataan ja murhataan.

      • NoRasismi

        Miksi vihaa kannat?


      • kissanpaskaalakissa
        NoRasismi kirjoitti:

        Miksi vihaa kannat?

        Mamujen vihaaja ei saanut valehtelusta 6000 euron korvauksia. On polttanut kaikki sillat takanaan ja nyt provoaa mamuista hullunkiilto silmissä.


    • LoppuuNauruLyhyeen

      Ei lähteneet impivaaralaiset nuoret miehet karkuun ruotsiin potkimaan palloa vaan olivat ase kädessä venäjän vainolaista vastassa.Tunnen suurta myötähäpeää vihaa näitä geelitukkia kohtaan alinta ihmisryhmää mitä maassa vaan voi olla jättää perheensä ja luikkii itse karkuun tosi miehii nyt täällä naisten kimpussa räkimässä pasaatin nurkilla yrjöt lentää ja kohta lentää muuten jotakin muuta ja kovaa kohteet on tiedossa.

      • Kylläheittää

        Narssu ei pysty tuohon tekijäksi ja on yksin. Muut ei lähde mukaan. Kuka kahjon kanssa lähtisi?


      • Tyhmyystiivistyy-Kotka-
        Kylläheittää kirjoitti:

        Narssu ei pysty tuohon tekijäksi ja on yksin. Muut ei lähde mukaan. Kuka kahjon kanssa lähtisi?

        Pöljä poika herännyt jälleen ota lääkkeet ja käy uudestaan maate.


    • nnjjju87tre

      Onneksi marjan poimijat tulevat ja menevät. On suomessa osattu ennen marjat poimia ilman ulkomaan avustusta ja on tullut poimittua ne.
      Paljon on vihaisia ihmisiä, jotka eivät todella tykkää, että marjat viedään jo raakoina ulkomaan poimijoitten taholta.
      Niin, eivätkä tykkää, että suomalainen marjastaja ei saa marjoja, kun joku ne on jo poiminut.

      Ulkomaalaisista suomessa on ollut pelkää haittaa ihan aina. Vain Suomalainen, suomalaisen jälkeläinen on suomalainen.

    • suunnatonvääryyss

      https://mvlehti.net/2017/10/09/video-negridilapset-terrorisoivat-kantasuomalaista-lasta/
      Suomalaiset lapset ei uskalla enää kouluun mennä. Joka koulussa on maahanmuuttajia enempi kuin kanta suomalaisia lapsia.
      Noilla maahan tunkeutujilla ei ole mitään käytöstapoja. Ne ottaa tilaa suomalaisilta.
      Ne on sitä mieltä, että mikään sääntö ei niitä koske.
      Miksi päättäjät ei herää. Onko suomi muslimien hallinnassa oleva maa.

      • DrWatson

        Lapsilla on tapana kiusata toisiaan. Jos maahanmuuttajia on enempi kuin suomalaisia lapsia, silloin kiusaajissakin on enempi maahanmuuttajia. Yksinkertaista, eikö totta.


    • Matuista ei todellakaan suurin osa ole hyviä työntekijöitä. Koska suurin osa ei tee töitä !! Jokunen hyväkin työntekijä voi joukosta löytyä mutta pääsääntöisesti ne on kuraa.
      Lääkäriksi ei niitä edes pitäisi päästää ihan jo huonon suomenkielen takia. Tiedän että on ihmisiä jotka jopa vaativat suomalaisen lääkärin . Näin saa sentään selvää mikä vaivaa ym. Marjoja voivat poimia...
      Todella ylimielistä porukkaa kaikin puolin.
      En ymmärrä minkä takia niitä jatkuvasti paapotaan !
      Suomalaisilla kun työt teettää niin saa laatua. Toki luusereitakin on mutta suomalaisista voi sentään sanoa että suurin osa on ihan kelpo työntekijöitä.

    • tohtorikuolema

      Leikkaussaliporukkaa ....veitsen/puukkojen käyttötaidot huomioiden..
      Ns kotimaassaan toimineet partureina..

    • Komennusmiehenä

      Kyllä harmittaa makailla sohvalla ja katsella elokuvia 115 euroa päivässä. Kovasti saa joku tehdä itse töitä, jos aikoo minut vielä tänä vuonna töissä nähdä.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2246
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1674
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      82
      1347
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      128
      1343
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1246
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      64
      1118
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1091
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1037
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      962
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      834
    Aihe