Virolaisista naisista vielä

Viroasiantuntija

Viron naiset voidaan karkeasti kategorioida kahteen luokkaan tiettyjen piirteiden ja ominaisuuksien perusteella. Tämä ei tietenkään koske aivan jokaista ja jaottelu onkin karkea. Kutsukaamme ensimmäistä ryhmää "taviksiksi", he ovat nöyriä ja alistuvia. He hoitavat työnsä kaikella sillä kohtuudella mikä heiltä voidaan vaatia. Näitä naisia näkee Tokmannin ja Etolan kassoilla, sekä siivoamassa isäntäkansan jätteitä toreilla ja aitovierillä.

Toinen ryhmä on, kutsukaamme sitä vaikkapa "horatsuiksi". He elävät loistossa ja kimalluksessa pukeutuen perinteiseen neuvostotyyliin piikkikorkokenkiin, purppuraan ja minkkiturkkeihin. Heillä on monesti menevän näköinen, luihukasvoinen virolainen mieskuski velkabemareissaan, tai he ajavat itse puhuen prepaidliittymäsamsung-galagseihinsa samalla. He eivät tuota mitään, ainoastaan kuluttavat isäntäyhteiskunnan varoja tai sitten he halveksivat oman maansa köyhiä silloin kun he siellä itse sattuvat oleskelemaan.

Kukin päättäköön tykönään kumman ryhmän naisista pitää enemmän. Itseäni ei horatsu-kategorian naiset eivät kiinnosta allekirjoittanutta yhtään, vaikka älykkyyteni ja ulkonäköni vuoksi saisinkin kenet haluaisin. Jälkimmäisen ryhmän naiset kiinnostavat jos ulkonäköä hieman löytyy. Älykkäämpiä he jokastapauksessa ovat kuin horatsut.

1

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gh45333

      Oivallinen kiteytys. Olen pitkälti samaa mieltä. Virolaisia tarvitaan suorittamaan helposti opittavia jämähommia. Niihin ei tarvita juurikaan älyä tai koulutusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2276
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1694
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      84
      1388
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      131
      1371
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1256
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      75
      1227
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1101
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1047
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      972
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      834
    Aihe