Dsg 6 vaihteinen

Kohtariittää

Osaako joku sanoa mikä vaivaa kun vaihteisto "potkii" eli kiihdyttäessä potkasee välillä,myös välillä esim moottoritiellä tasaisesti ajaessa nykäisee?onkohan esim kaksoismassapyörä menossa?

5

453

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaksoisMieliJaSairaus

      Kyykman, mene nukkumaan ajoissa ja herää myöhään hyvin levänneenä, niin nykimiset loppuu ihan itsekseen.

    • HOLISTI74.91

      tuo dsg on todellakin ollut murheellinen vikapesä, suunnittelu, materiaali ja valmistusvirheitä täynnä. on jopa 2000km ajetuissa volkkareissa ja skodissa mennyt dsg vaihteisto uusiksi. myös moottorit ovat huonolaatuisia valuvikaisista ja öljyä kuluttavia vw konsernilla, myös ruoste ottaa omansa jo parin vuoden iässä ja sylinterinkannet halkeaa.

    • Jaxuhalitsulle

      Niin, mitäpä tuohon sanoisi? Piti sitten mennä se passat hankkimaan? Eikö se teeveemainoksen perhekin taannoin hylännyt passattinsa jonkun turkkilaisen kahvilan pihaan? Mutta sinä et vielä siitä vinkistäkään ymmärtänyt? Hitto, kun naurattaa ja kyyneleet valuu niin, ettei tahdo nähdä mitä kirjoittaa. No, mitäpä tuohon neuvoksi. Yritä löytää joku vielä suurempi hölmö, joka ottaisi sen sulta vaihdossa.

    • näkemättä.paha

      Olisko sulla iskias vai magnesiumin puutetta.

      • VedäittesJojoon

        Sul on näköjään kuitenkin tuo VW:n vikaDSG....


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1399
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      811
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      745
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      92
      745
    5. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      719
    6. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      679
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      148
      670
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      612
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      611
    Aihe