Typerät äidinkultamussukat, soitellaan ihmisten ovikelloja ja sitte painetaan pakoon. On useamman penskan porukka. Vielä te kiinni jäätte!
Ovikellonpimputtelijapenskat!!!
Hermotmenee
6824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nyt kun otat äkkiä yhteyttä lähimpiin terveysviranomaisiin niin vainoharhoistasi ollaan tietoisia ja pääset rauhalliseen paikkaan, jossa varmasti ajan kanssa paranet.
laitoin sinusta nettivinkin poliisille, olen itse päivystävä psykiatri ja teen töitä poliisin ja terveysviranomaisten kanssa.
He ottavat sinuun toivottavasti yhteyttä. avaathan ovesi ambulanssihenkilökunnalle, ettei poliisin tarvitsisi käyttää sinuun pakkokeinoja.
Todennäköisesti pääset 5pv tarkkailun jälkeen psykiatrisesta sairaalasta kotiin, ellet sitten ole psykoottinen jolloin sinä tarvitset hoitoa 1-2kk yleensä riittää lääkitys.
Odottele rauhassa.
Ipanoilla ja vanhemmilla tulee pitkä itku kun apinat erehtyvät soittamaan väärää ovikelloa. Siinä saa sitten parkua palstoilla menetettyä lapsuutta kun pimpottaja on loppuiän pyörätuolissa. Lisää vain narkkareita ja hulluja haukiputaalle asumaan ja pikkuapinat niiden ovikelloja pimpottamaan.
Tuommoinen toimintahan on kotirauhan häirintää ja siten rikollista, oli ne sitten lapsosia tai ihan aikuisia. Voi hymy hyytyä, kun uhrin ovelle on laitettu tallentavat turvakamerat :)
Kuka lukee itsensä ihmiseksi, kuka ei...
Minulla on jousipamppu. Täällä ei pelleillä.
Penskana nakeltiin kananmunia liikennemerkkeihin ja talojen seiniin. Jopa auton tuulilasiinkin parkkikatoksessa. Ei sitä lapsena ymmärtänyt tekevänsä väärin, mutta maksamaan joutui kuitenkin...