Millaista aluetta lie nykyisin asua pienten lasten kanssa?
Linnanpelto
11
2664
Vastaukset
- uusiokäyttöön
Vielä ihan kiva paikka kunnes vastaanottokeskus tulee tällä hetkellä tyhjään Linnanpellon kouluun.
- Nimimerekki
Linnanpellolla on niin paljo narkkeja noissa nikun asunnoissa että varmasti tulee ongelmia jos sinne tulee Vokki. Vokkaajathan ei itsestään niitä ongelmia aiheuta vaan miksut ja perat jotka niitä häiriköi.
Muuten alue on tosi rauhallinen ja koulu on lähellä. Koulu tosin on suuri ja täynnä yhteiskunnan pohjasakan lapsia. Suosittelen puijonlaaksoa lapsiperheelle.- piripuijo
Kannattaa aloittajan käydä Puijonlaakson ostarilla niin tietää missä niitä narkkeja on. Taitaa olla linnanpellolta jo purettu uusien tieltä vanhat Nikun puutalot missä niitä häiriöitä oli.
- Ja-lehmät_lentää
"Vokkaajathan ei itsestään niitä ongelmia aiheuta"
Mitä nyt käyvät teurastamassa ihmisiä toreilla ja turuilla halal-tyyliin. - nimimerekki
Nii ja heitteleevät suomen kansalaisia polttopulloilla oulussa. Eivät idiootit tiiä ees että diesel ei pala itsestään.. eiku hetkinen nehä oli näitä sons of terroreiska-henrejä.
- VANKILANPELLOLLA
EI täällä kyllä kouluja enää ole. Linnanpellonkoulu lopetti, sisäilma ongelmien ja homeen vuoksi. Männistön ainoa kuopion TERVE Koulu muutettiin asunnoiksi. Lähin koulu on Hatsala ja Pohjantienkoulu.
- teretulemasnarkit
Joku narkki haahuilemassa täällä on nykyään aivan pikkujuttu. Me olemme niin ylen suvaitsevaisia että kaikki lehtien pääkirjoitukset mullikkaa myöten kirjoittelevat niistä ettei saa antaa pelolle valtaa niiden vuoksi ja jos niistä valitamme, niin se ongelma olemme me.
- Ai_kun_suloista
Mutta tuossahan voisi olla synergia etu. Lakaistaan kaikki ongelmat samalle alueelle. Narkkareilla lyhyt matka hakea huumeita. Ei tiedä miten hyvin tulevat toimeen keskenään. Narkkaritt ja vokkilaiset istuvat saman leirinuotion ääreen, pureskelevat pensaan lehtiä ja parantavat maailmaa. Kun ei juoda rähinäviinaa, niin poliisikin saa olla rauhassa.
- fghhhggttyytt
Toivottavasti ei asu halla-aholaisia, kääk!
- Mestarimmemääräys
Halla-aholaiset asuvat kaikki Saaristokaupungissa, sen takia sinne ei tule Vokkia.
- Muuttohavukka
Hei,
onko ketään linnanpellolta Kuopiosta? Millainen on osoitteessa linnanpellonkatu 32 oleva vähän vanehmpi kerrostalo? Millaista porukkaa sen talon asukkaat ja millainen alue on asua?
Ykä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053101Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1521219Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793