Rippituoli

tunnusta syntisi
12448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Syytteet

Äänestä

Harrastin seksiä vaikka en ole naimisissa

Äänestä

olen ihan hullun ihastunut häneen. Mietin päivin ja öin.saattaisin tehdä todella hullujakin päätöksiä ilman järkeä. Onneksi järki pitää johtoa

Äänestä

Onko eron ajattelu syntiä sitten olen

Äänestä

Minusta on viimeisen kahden vuoden aikana tullut rasisti.Ennen suhtauduin kaikkeen avarakatseisesti mutta nyt kaiken näkemäni ja kuulemani jälkeen en haluaisi Suomeen ainuttakaan Aasiasta tai Lähi-Idästä tai Afrikasta lähtöisin olevaa ihmistä.

Äänestä

Jotain+ei+pitäisi+sanoa+silti+98%+on+hyvää+tai+vähintäänkin+neutraaleja+sanomisia.

Äänestä

Syntinen koko ihminen 🤡

Äänestä

Synti ja pahantekeminen, synnillinen ajattelu ja teko.
Tekojemme motiivit sekä erityisesti tekemättä jättämisten motiivit.
Kaikenlainen oman edun tavoittelu, helpommalla pääseminen jonkun muun kustannuksella.
Omien töiden teettäminen jollakulla toisella.
Toisesta valehdellaan tietämättä tai tarkoituksella. Toisten asioista ei yleensäkään kannata puhua, sillä niin moni 'asia' olisi väärä, jos asianosaiselta kysyttäisiin. Väärän todistuksen antaminen on nykyään melkeimpä sääntö.
Jne. Jne.

Melkein kaikki ihmiset ovat hyvin syntisiä. Ikäväkseni kuulun tähän joukkoon.

Äänestä
  • monelle niin arkipäivää, ettei edes ymmärrä toimivansa väärin. Sysimusta syntisäkki täälläkin.

    Äänestä

Olen trolli.👻

Äänestä

Olin ihastukseni kanssa ja minulla oli paljon sanottavaa hänelle, mutta pidin suuni kiinni. Nykyään olen kaivannut häntä melkein kaksi vuotta😩

Äänestä

Olen joskus hyvin masentunut ja epätoivoinen, olen löytänyt netistä paikan googlettamalla, jonne kirjoitan oman rukoukseni toisen tai omasta puolestani. En välitä, mitä lahko edustaa, ei sitä kysytä eikä evluteilla ole mitään vastaavaa.

Siitä tuntuu olevan vähän aikaa apua, mutta sitten täytyy asia hoitaa uudestaan niin kauan vielä, että muutos tapahtuu. Menkäähän lukemaan, mitä siellä on rukoiltu vuosien aikana. Kävin Virossa evluttien kirkossa, siellä tuli enemmän tällainen olo kuin ortodoksien kruusastussa kirkossa. Menen sinne käymään seuraavallakin kerralla, siellä voi rukoilla.

Rukousaiheet
http://www.kotisatama.net/fi/rukous/rukousaiheet.php

Haluan lähettää oman rukouspyyntöni
http://www.kotisatama.net/fi/rukous/rukousaiheeni.php

"Nimimerkki:
- ei tuntomerkkejä, ihan outo nimimerkki sopii parhaiten. Älä käytä tunnistettavia sanoja missään, kun supo voi sitä seurata.

Rukousaihe:
- Kerro tässä kohtaa mistä haluat nyt rukoilla, tee se niin monta kertta
kuin on tarpeen.

Lopuksi: Lähetä."

Rukouspalvelu
http://www.kotisatama.net/fi/rukous/
"- ns. esirukous varmaan useammalle rukoiltavaksi. Jenkeissä on tällä menetelmällä tehty paljon rukouksia, ja ehkä onnistuttukin."

Rukoilemme puolestasi
http://www.kotisatama.net/fi/rukous/esirukous.php

Nuorena on paljon houkutuksia, eikä mitään esteitä. Nutta nuoren on parasta vaan rukoilla, koska muuten ei pysty suojaamaan itseään houkutuksilta. Olen itse nuorena varsinkin rukoillut ahkerasti. Lykkyä meille kaikille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gallup_ kirjoitti:

tunnusta syntisi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu