Milloin ootte

Viimeks ollu iloisia jostain, ?
Eihän elämä voi aina olla niin ikävää?

Mä olin viime pe iloinen kahdesti,

Sen jälkeen pelkäsin kahdedti.

Mikä on ilon yläpuolella oleva tunnetila
19405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Elämä tuntuu just nyt ihanalta. En ois missään muualla maailmassa just nyt kun tässä.

Äänestä

Olin viimeksi iloinen viime viikon keskiviikkona :}

Äänestä

jotain... vuonna 1982

Äänestä
  • Korjaan 1981, sain tissiä ja en tiennyt mistään mitään.

    Äänestä

Tulkoot ilo ja onni takaisin menkööt pelko ja viha takaisin. Palatkoon savu ja häkä paikoilleen, oikeille omistajille. Palautukoon anastettu tasapaino, paetkoot viholliset kylmät.

Äänestä

Ilo on lyhyitä hetkiä, tyytyväinen voi olla kauemmin. Elämän tarkoitus ei ole lopulta niin yksinkertainen kun ajattelis. On kestettävä koettelemuiset jotta saa elämän hedelmiäkin

Äänestä

Tänä aamuna

Äänestä

en muista tälläset kortit

Äänestä

Silloin kun uskoin tarinan sinusta. Ja kun halusi kuitenkin jatkaa. No eihän se sitten ollutkaan niin ja noloja tilanteita aiheutat. Otin reilusti yhteyttä muttet suostu vastaamaan. Kävihän siinä niin että ilo loppui tasan siihen. Kai käsität että teillä ei olekkaan asiat kunnossa kuten luulin. Kysynyt olen suoraan miten asiat ovat. Vannoo ettei ole tehnyt mitään. No ilo ei enään palaa se on totta. Häpeän toisen puolesta enkä voi taas syyttää turhaan. Ilo lähti kyllä elämästä kun näin omin silmin kuinka se sinua vedättää. Ikävä tilanne meillä. Minä olen loukussa enkä pääse irti mutta näkyy olevan että sinä olet samassa tilanteessa. Iloa ei juurikaan enään ole kun tajuaa toisen narsistisen käytöksen.

Äänestä
  • Ei ole meilläkään mieheni kanssa ollut kuin alamäkeä tammikuun alusta asti osaksi tämä väärinkäsitys mutta myös paljon muita huolia en tiedä kauanko jaksan

    Äänestä

  • Minä ja hän ei todellakaan ole törmätty kuin palstalla tähän on sekaantunut niin moni muu että yritän olla lukematta näitä

    Äänestä

  • zombievälillä kirjoitti:

    Ei ole meilläkään mieheni kanssa ollut kuin alamäkeä tammikuun alusta asti osaksi tämä väärinkäsitys mutta myös paljon muita huolia en tiedä kauanko jaksan

    :)) mitä väärinkäsityksiä. ?

    Äänestä

  • Minunkin mieheni oli ainakin nuorempana narsisti

    Äänestä

  • Psst luulin että hän tiesi no nyt meillä on salaisuus miettiköön itse käytöstään toivon sinulle kaikkea hyvää ja jaksamista

    Äänestä

  • iänmyötämuuttunut kirjoitti:

    Minunkin mieheni oli ainakin nuorempana narsisti

    Oli voinut vain hiukan rauhoittua? Ihmisen perusluonne ei muutu miksikään koskaan.

    Äänestä

  • Lightsoff kirjoitti:

    :)) mitä väärinkäsityksiä. ?

    Tämä kysymys varmaan todistaa sinulle että en ole koskaan ollut edes puheväleissä irl kyseisen miehen kanssa

    Äänestä

  • Siihen minullakin voimavaroja mennyt pahin oli seurusteluaikana ja avioliiton ensimmäiset vuodet huono itsetunto niin siedin lähes mitä vaan lapset ei tiedä näistä

    Äänestä

  • Se voi olla epävakaa persoonallisuushäiriö. Siitä voi parantua, narsismista kaiketi ei.

    Äänestä

kun kävin katsomassa ja kuuntelemassa bändejä lavalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seeiimeeois kirjoitti:

Viimeks ollu iloisia jostain, ?
Eihän elämä voi aina olla niin ikävää?

Mä olin viime pe iloinen kahdesti,

Sen jälkeen pelkäsin kahdedti.

Mikä on ilon yläpuolella oleva tunnetila

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu