Ihmettelinkin jo, miksi ihmeessä Mikkosten vanhempi poika haahuili Seiskan jutussa omituisesti huivi otsallaan, kitara mukanaan ja kynnet mustiksi lakattuina...olemus oli totaalisesti erilainen kuin aiemmin. Mutta hänhän kertoo perustaneensa heavybändin ja haluavansa muusikoksi!
Jaiks... Nyt vaan kaikki ekaa sinkkua odottamaan!
https://www.seiska.fi/Uutiset/Mikael-Mikkonen-haluaa-muusikoksi-Perustin-heavybandin/1122740
Jaiks... Nyt vaan kaikki ekaa sinkkua odottamaan!
https://www.seiska.fi/Uutiset/Mikael-Mikkonen-haluaa-muusikoksi-Perustin-heavybandin/1122740
Vastaukset 10
Vanhimmat
Enemmän kiinnostaisi Matiaksen musa. Dissaa-biisin ja levyn jälkeen ei ole tainnut kuulua enää mitään heebon musaurasta?
hyvin aloitettu ura heavyukkona. Maalataan kynnet mustaksi ja rätti päähään ja iso risti kaulaan roikkumaan. Soittotaito on ihan sivujuttu ja arsenaali bändiä varten vai maksaako seiska koko rallin.
Nina Mikkonen voisi palkata bändin ja luoda uran iskelmätaivaan kiinotähtenä. Levyt myisi hyvin. Saattoi jäädä majurilta äänitysstudiokin perinnöksi, joten halvalla saisi uran luotua. Seksikäs asu ja paikka euroviisuihin olisi varma.
Äidinköhän keksintö tuokin on, kun näkyy nuorten seurassa huseeraavan suunapäänä? Ei muutu puhevikainen poika hevariksi sillä, että vetäsee huivin päähänsä ja ottaa kitaran kainaloon.
Mutta pitäähän mamman päästä kuviin ja Mikkosten otsikoihin.
Antakaahan poikien harrastaa rauhassa. Hyvähän se on, että nuorilla on tekemistä josta tykkäävät.
Niin onkin, mutta ei sitä äidin tarvitse Seiskan sivuille myydä ja häärätä itse videolla mukana.
RIP Guns n' Roses you tube. Onko tässä poikien eka viritys. Kovaa menoa on.
Seiskan moraalia taas.
Otetaan sandaalijalkainen kehitysvammainen höpisemään diibadaabaa ja nolaamaan itsensä.
Tsot, tsot. Älähän herjaa. Ei kehitysvammaa. Nyt taisit päästää suustasi sellaisen sammakon, että tiedät tehneesi.
Potkittu jo kyseisestä bändistä pihalle. Varmaa tietoa tunnen kaikki bändin jäsenet.