Laitakarin kevyen liikenteen...

Eilenkö se yleisötilaisuus oli jossa informoitiin väylästä kyläläisiä, paikalla en ollut mutta jonkunlaisen äänitteen kuulin kyllä, hanke ilmeisesti nytkähti etiäpäin porukka kuulosti ainakin tyytyväiseltä. Joku kylläkin vaati julkistamaan vastustajien nimet, toivotaan että siinä samassa listassa on niiden rattijuoppojen nimet jotka harrastavat kännissä päin ajoa kyseisellä tie osuudella.
7735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hyvä ettei ole niitä vastustajia. Piäseepi sitten oikhen munamankelilla kevyttäväylee pitkin vetähmään örvelit Paat Buphin ja ei tarvihe käyttää niitä köyhien asiakasbusseja.

Äänestä

Vastustajia löytyy aivan varmasti, aivan hullua vaatia lupaa tien rakentamiselle etukäteen, maan omistaja ei tiedä miten paljon piha pienenee. Eihän kunta anna kenenkään rakentaa taloakaan ennen kuin on piirustukset ja rakennuksen koko selvillä.

Äänestä

Poliitiikot sanoo, että pari "perseaukista" ei paljon toimenpiteitä estä, pitäisi olla vähintään lähellä puolet.

Äänestä
  • Älä puhu paskaa yksikin vastustaja niin hanke kaatuu. Toivotaan että ei kaadu.

    Äänestä

  • Kunta ei ole tuollasta sanonut, se on sit aivan totta. Mut kunhan provosoit.

    Äänestä

Minusta sitä tietä olisi parempi vähän oikaista, on mutkainen kuin juosten kustu kinttupolku ja samalla vähän levittää niin korvaa hyvin kevytväylän. Ainakin yhden kilometrin verran turhia mutkia vain.

Äänestä
  • Asiaa puhut, leventää sitä tietä pitäisi jos joku makasiini tai lahoamis pisteessä oleva rakennus on esteenä niin pakkolunastus päälle. Niin ja liikenne putoaa puolella kun saadaan nuo helvetin lökäpöksyt kiven kiertäjät kuriin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piilojuopot kirjoitti:

Eilenkö se yleisötilaisuus oli jossa informoitiin väylästä kyläläisiä, paikalla en ollut mutta jonkunlaisen äänitteen kuulin kyllä, hanke ilmeisesti nytkähti etiäpäin porukka kuulosti ainakin tyytyväiseltä. Joku kylläkin vaati julkistamaan vastustajien nimet, toivotaan että siinä samassa listassa on niiden rattijuoppojen nimet jotka harrastavat kännissä päin ajoa kyseisellä tie osuudella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu