Joutsan Seutu Kok pää-äänenkannattaja

Jousalainen

Miten on mahdollista, että entisestä puolueista sitoutumattomasta paikallislehdestä on tullut yhden seutukunnan pikkupuolueen äänitorvi? On jo vuosia ihmetelty mikä ryhmä tai henkilö seutukunnalla päättää nykyisestä lehden linjasta? Päättääkö linjasta tunnetut kokoomuslaiset toimittajat? Me yksipuolisesta journalismista huolestuneet olemme pohtineet, että tulisiko seutukunnalle perustaa uusi riippumaton paikallislehti niiden toimesta, jotka eivät ole tyytyväisiä nykytilaan? Vai onko meidän nykytilaan tyytymättömien peruttava Joutsan Seudun tilaukset? Seutukunnan elinkeinoelämän kannalta on huono asia, että tilauksen perumisen myötä joudumme tietämättämme boikotoimaan Joutsan Seudussa ilmoittavia yrityksiämme.

3

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rvanelson

      Kepukylähän tämä on alusta loppuun. Haisee oikein ! Pientä maustetta kokoomuksesta,samaa sakkia sekin,paitsi ettei esitä piiloköyhää.

      • mmlloo

        Voihan ja myös saa toimittajolla olla myös oma poliittinen kanta ja kuten nyt, voi toimittaja olla myös politiikassa mukana. Se ei tietenkään saa voikuttaa hänen journalistisiin toimintoihinsa. Jos ajatellaan vaikka näin, että lääkäri on kommunisti ja potilas kapitalisti, niin uskon että lääkäri siitä huolimatta parantaa kapitalistin. Joutsan Seutu on ollut hyvin kepulaisten ohjauksessa jo pitkään. Muistetaan hyvin erään naispuuolisen neuvoksen ankarat torut ja ohjausyritykset lehden kirjoittelusta. Muistetaan myös nykyisen kunnavaltuustonpuheenjohtajan (kepu) ihmettelut JS:n joistan artikkeleista ja myös se että hän on ko. lehtiyhtiön hallituksenpuheenjohtaja. Se että nimimerkki Joutsalainen yrittää jotenkin osoitella Kokoomusta ja kokoomuslaisia kirjoituksellaan paljastaa hänet kepulaiseksi kähmijäksi.


    • Ruususelta

      Tokihan toimitus muotoutuu porvariston edustajista mutta antakaamme se heille anteeksi . Aikuistuessa on kasvuvaiheita jolloin näkee vain äidinmaidossa imeskeltyjä visioita olettaen että ne viehättävät koko lukijakunnan ajatusmalleja . Onhan lehtiyhtiö heidän hiekkalaatikko eivätkä he leiki toisinajattelijoiden kaa .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      278
      2593
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2443
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      51
      2182
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      67
      1844
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1618
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1544
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1396
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1288
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      87
      1099
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1089
    Aihe