Civic diesel jo maaliskuussa?

Civic diesel on tulossa maaliskuussa ainakin Britanniaan. 9 vaihteinen automaatti tulee kesällä. Mites Suomeen? Ja saako sedania dieselinä?
Diesel Civic (120 hv) on ensimmäisiä uuden WLTP-testisyklin mukaan tyyppihyväksyttyjä autoja: 3,7 l/100 km ja 99 g/km.
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eli Civiciin tulee ZF:n 9-vaihteinen automaatti? Hondan oma etuvetoisiin tarkoitettu automaatti on 10-vaihteinen.

Äänestä

Yritetäänpä uudelleen, jos se ei olisi sääntöjen vastaista: Kyllä, dieselin saa sekä sedaniin että 5D:een. Onkohan linkit kielletty Suomi 24:ssä?

Äänestä
  • Säännöissä sanotaan että ei saa "Julkaista viestiä, jossa on pelkkä linkki". Siis *pelkkä* linkki. Tuossahan oli vaan linkki siihen artikkeliin, josta tieto on saatu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hiukkaspäästää kirjoitti:

Civic diesel on tulossa maaliskuussa ainakin Britanniaan. 9 vaihteinen automaatti tulee kesällä. Mites Suomeen? Ja saako sedania dieselinä?
Diesel Civic (120 hv) on ensimmäisiä uuden WLTP-testisyklin mukaan tyyppihyväksyttyjä autoja: 3,7 l/100 km ja 99 g/km.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu