Kai tämä on ollut minun mielikuvitustani sitten. Jos näin ei ole, miksi joku haluaisi kiusata minua niin. Sehän olisi sadistista. Toisaalta jos toinen on siinä asemassa, että näkee asioita, ei hän voi henkilöidä viestejään ja on siksi varovainen. Annoin mahdollisuuksia, joihin ei tarttunut. Hän ei ole aito, hän on valheellinen. Miksi vihjailee tai sitten sattumalta osuu, toisaalta voihan mielikuvitus tuossakin olla.
Palsta voi laittaa pään sekaisin. Tämä pohdinta on mielipuolinen, mutta tosi. Onneksi tiedostan näiden kahden eron. Tosi ja epätosi. Epävarma on niin pitkään epätosi, kunnes se todistetaan todeksi.
Näin täällä selviää, tulematta hulluksi.
Hyvää palstalla oloa kaikille!
Palsta voi laittaa pään sekaisin. Tämä pohdinta on mielipuolinen, mutta tosi. Onneksi tiedostan näiden kahden eron. Tosi ja epätosi. Epävarma on niin pitkään epätosi, kunnes se todistetaan todeksi.
Näin täällä selviää, tulematta hulluksi.
Hyvää palstalla oloa kaikille!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tai sitten olet yksinäinen. Lihanuijaa?
Nainen ei halua vain tuntemattoman lihanuijaa. Huorat on erikseen.
En ole. Ihmisiä ympärillä koko ajan.
mä oon kyl kiinnostunu
Far out dyyd! Mä alan kohta runkkaa noille teidän jutuille. Lisää!
Nosta tässä käden ylös virheen tunnustamisen merkiksi, vaikka aloittajan teksti ei kaikilta osin minuun uppoakaan ja sisältää jopa hirvittäviä mielikuvia. Silti tunnen tekstin alla syyllisyyttä. Tämä on mun viimeinen viesti tänne foorumille, niin saan omalta osaltani tämän kurjan, jopa kafkamaisen. näytelmän loppumaan.
Elämässä nyt jotenkin eteenpäin ja kukin kulkekoon omia polkujaan toisten häiritsemättä. Kiitos, näkemiin ja anteeksi.
Ei siis näkemiin, vaan kiitos ja anteeksi.
Olet sympaattinen 🥂
Voisikohan olla sama J, jolta sain sähköpostia joskus hm...Toivottavasti katsot vielä tämän vastauksen ja vastaat kysymykseen :)
Vastaan, kun kysytään. Et varmaankaan ole. Mä sekotin tämän toisen henkilön oman typeryyteni ja ikuisen lapsellisuuteni takia sellaiseen omaan maailmaani, jossa hän ei ole koskaan ollut. Hän oli empaattinen, iloinen, huumorintajuinen ja kaikille ystävällinen. Myös minulle. Hän ei koskaan sanoin ja teoin ollut muuta kuin ystävä. Harmittaa, etten bongannut yhtä ketjua ajoissa, jossa asioita sanottiin minulle mielestäni suoraan, vaikka kaikkea en niistä ymmärtänytkään. Jos sen olisin tehnyt, niin olisi jäänyt ehdottomasti yksi asia tekemättä.
Nyt kaikille hyvää oloa, viikonloppua ja loppuelämää. Itselläni on tuon hyvän kanssa paljon tekemistä, mutta mielestäni olen ansainnut kaiken sen.
Hänelle kirjoitin aina vilpittömästi.
Sydämestäni..
Tuntuu pahalta kun ei puhuta
eikä ole yhteyttä..
Ei ole rauhallista aikaa kirjoittaa..
Sellaistahan se on. Olen itsekin nainen, kunhan totesin.