Ulla Appelsinin kirjoitus IS oli

Funlandiankansalainen

ensimmäinen järkevä ja asiallinen kirjoitus Turun terroriteosta, mitä valtamediassa on näkynyt. Kannattaa lukea. Hänellä tuntuu olevan muutenkin älliä.

7

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TiedäjottaYmmärrät

      MV lehdessä on lisää samasta asiasta. Jutun Kommentti osuus erittäin hyvää tietoa kulttuuri marxismin valtaamista lehdistä. Ja mistä se valhe ja mielenvikaiset aatteet tulevat ym. puppu tulee jota täällä toistetaan.Ketkä on tämän maahantunkija vyöryn takana ja miksi? Tiedä ja ymmärrä mikä tilanne meillä on Suomessa ja mitä seuraa jos annetaan jatkua. Vastaus myös siihen ketkä pitivät valtaa Neuvostoliitossa tosiasiassa tsaarin tapettuaan. Ja mitä samaa on nykytilanteessa Euroopassa.

    • Funlandiankansalainen

      Valemedia paljastuu nimensä mukaiseksi päivä pävältä vahvemmin. Sääli, että valtamedia on saattanut itsensä toistensa pehvannuolenat tasolle. Jos ajattelee, että koku Lähde on media vaikutattaja, jolla on valat kertoa, mitä mieltä saa olla ja mitä ei, niin kovin alas on "juurnalismin"taso laskenut.

    • Katsokaappa Ulla Appelsinin Wikipedia.
      Mielenkiintoinen on Iltasanomien Päätoimittaja, onko sota noussut päähän ?
      Nais ihmisen luulisi kirjoittavan kukista ja mehiläisistä ?
      Olihan jutussa 70 virhe jos asiaa Wikipediasta katsoo.

      • RakasSuomi

        Jaahas? EUnukki tuli nyt tälle palstalle, kun ei pysty enää EU-palstalla Euvostoliiittoa puolustelemaan. Mikä on ihan arvattavaa ja kuvaavaa.

        Nimittäin kiihkeimmät Euvostoliiton kannattajat löytyvätkin nykyään äärivasureista ja kiihkosuvakeista. Eli juuri siitä sakista, joka halveksii eniten maatamme, kansaamme ja kulttuuriamme!


    • 615

      Ulla Appelsin on ainoita suomalaisia toimittajia,joka on uskaltanut ottaa esille maahan-
      muuttoon liittyviä ongelmia.
      Muut edustavat tuota sopulilaumaan lailla fanaattista uskontokuntaa,joille mikään
      tapahtuma ei aiheuta mitään värähdystä heidän oikeauskoisuudessaan.

      • Alwaysthemproblejwnoajo

        Iltalehdessä on tänään juttua kuinka kirkko ja sosiaaliviranomaiset piilottelevat maanvaltaajia ja estävät palautuksia. Sosiaalietuuksia maksetaan meidän rahoista laittomille tulijoille ja maahan jääville.
        Kauanko kestää että rahat loppuu ja suomalaisilta aletaan poistaa sosialietuja,hintoja korotetaan ja verottaa enemmän? Koko yhteiskunta sekaisin multtikultti hullujen takia joilla ei ole järkeä päässä. Koulut on jo saatu sekaisin ja islamilaistettuja häiriköineen. Kauanko Yle ja multikulttia ajava lähiidästä lähtöisin oleva ruotsalalaissuku Mtv3 kanava omistajat kehtaa jatkaa propagandaansa?


    • Hölömäisiähuijataan

      Koska Media tartuu Afganistanista takaisin päässeen "Zak "nimisen miehen ikään joka lehti kuvissa näyttää selvästi jo 30 -40v. SILMÄRYPPYINEEN ja partoineen. Muka alaikäisenä tullut Suomeen jonka avustajajoukko painosti ottamaan takaisin Suomeeen.
      Suomalaisia on niin helppo höynäyttää ja sana leviää. Tyhmät ja kahelit auttajat mikä teitä Oikeasti vaivaa? Onko tapaus liian kuuma aihe propagandisti poliitikko toimittelijoille?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      164
      1551
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      595
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      527
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      478
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      412
    Aihe