pakanuudestakin ja sotahulluudesta !?
Nyt syyttää Afganistanin sota epäonnistumisesta liittolaisiaankin !?
Luonto asetti vastapakotteet Yhdysvalloille
7
124
Vastaukset
Loputkin järjen rippeet ovat jättäneet sinut. Kuvittelet, että pakanuus ja luonnonilmiöt ovat osa ulkopolitiikkaa. Osaat varmaan kertoa myös mitä pahaa Suomen kansa on tehnyt, kun meitä rangaisitiin kylmällä kesällä.
Seuraavaksi vermaan kerrot miten menninkäiset ovat mahtitekijöitä kansaninvälisessä poltiikassa. Voi sinua!- Abrahamm
Raamatussa tuhotusta armeijastakin puhutaan ja jopa kansasta !?
(Pohjoinen kansa joka 10 liittolaisensa kanssa hyökkää, tuhoutuu )
- Abrahamm
Suomi on jenkkien kanssa kuin paita ja perse, kaiken kelvatessa.?
Josjotain arvostelun poikasta löytyy niin se ei johda mihinkään, kun Suomettuminenkin heihin pitää !?- Oletjohävinnyt
Sinua taitaa ihan tosissaan kyrsiä, kun Suomi on asemoinut itsensä vankasta demokraattisiin länsimaihin ja hylännyt käytännössä itänaapurin sotaa ja sotavoimaa ihannoivan diktatuurin?
Usko pois, demokraattiset valtiot ovat aina vetäneet pidemmän korren lopulta. Vai voitko mainita edes yhden esimerkin päinvastaisesta kehityksestä?
Joka asiassa. Ja Suomi onneksi kuuluu näihin demokraattisiin valtioihin.
Olet totaalisesti väärällä eli häviäjien puolella. Etkö itse huomaa yhtään? - Abrahamm
Sinun demokratiasi on kärsinyt inflaation, joka ei ole tuntevinaan kuin sovittuja kapinoita ja pakotepolitiikkaa yksipuolisesti,rosvouksesta puhumattakaan !?
- Oletjohävinnyt
Abrahamm kirjoitti:
Sinun demokratiasi on kärsinyt inflaation, joka ei ole tuntevinaan kuin sovittuja kapinoita ja pakotepolitiikkaa yksipuolisesti,rosvouksesta puhumattakaan !?
Minun demokratiani? En omista yhtään demokratiaa.
Sinun ihailemasi itädiktatuuri on taas oma juttunsa. Ei tarvitse kuin seurata aikaa ja maailman menoa, niin selviää mistä siinä on kyse nykyisin.
Historiaan jos vielä jaksaa perehtyä, niin murhien määrä itänaapurissamme taita jo olla sitä luokkaa, ettei toista löydä. Vaikka pelkästään oman maansa asukkaiden murhaaminen lasketaan.
Eikä mitään positiivista ole siinäkään, että ihailemasi itänaapuri aloitti yhdessä tuonaikaisen liittolaisensa Hitlerin kanssa toisen maailmansodan. Samaisen liittolaisuuden seurauksena ihailemasi itänaapuri hyökkäsi myös Suomeen.
Joten jos pahanteosta haluat kirjoittaa, niin ihailemasi itänaapuria pahempaa saa todella etsiä. Euroopasta ei löydy yhtään lähellekään vastaavaa pahantekijää.
Demokratia puutteineenkin on moninverroin parempi kuin ihailemasi diktatuuri.
Sehän sallii sinunkaltaistesikin diktatuuri-ihainnoijien ja demokratian vastustajien kirjoitella puuta heinää.
Koitapas kirjouttaa jotain hallinnon vastaista samaan tyyliin rakkaassa itädiktatuurissasi. Tai vaikkapa vain tosiasioita sikäläisestä hallinnosta ja johtajista. - Abrahamm
Et taida tuntea Suomen itsenäisyys kehitystä itsenäisyyden aikana ja vieelä vähemmän kuka ja ketkä teki siihen suuremman työn. Teikäläiset ilmeisesti haluaa olla siitä hiljaa, kuin valehtelia Saulikin !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216020- 292110
- 1771942
Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101113Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997- 73987
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42887Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12755