21 hautakiveä potkittu nurin Lahden Vanhalla hautausmaalla - "Hirveä tuho" Taiteiden yö
21 hautakiveä potkittu nurin Lahden Vanhalla hauta
saatanantaiteilijat
8165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tuskin vainajat siitä suuttuivat.Ovat jo henkimaailmassa joten turhaa tuota nyt ihmetellä.
Nii no tuskin ne vainajat siitä suuttuvat, mutta heitä, jotka ovat hautakivet sun muut maksaneet, voi vituttaa aikalailla tuollainen touhu. Eihän niillä hautakivien potkijoilla ole penniäkään omia rahoja kiinni, joten hyvähän sitä on potkia. Mitä lie mahtaa päissä liikkua, että pitää tuollaista tehdä? Tuskin mitään.
Pitäis saada kiinni tuollaiset potkijat ja laittaa ne työllä korvaamaan vahingot, mitä ovat aiheuttaneet. Joka päivä kun ilmasiksi kävisivät töitä tekemässä, panta nilkassa, voisivat ehkä ruveta miettimään, että oliko siinä hommassa mitään järkeä. Mitä mä olisin voinut tehdä sillä rahalla, mitä ne hautakivet maksavat?
Et varmaan tykkäisi jos omasi olisi kaadettu!
En viitsisi siitä huolimatta alkaa kummittelemaan vaikka olisi oma.
Vihreä hupparinen homomies ahtialasta asialla.
Millä asialla?
Kaato kivet kun menkat päällä pikkuvaavalla.
Matuja nähty samoihin aikoihin radiomäellä. Siellä oli matujen oma "tuhojen yö" Eikä ole ensimmäinen kerta. Sellaista ovat ennenkin tehneet.