Saako Wallas 1000 Safe Flame -hellan käyttövivun kääntää käynnistäessä suoraan yli täystehon puoliteholle, kun tuntuu että se ei käänny helpost heti vaan haluaisi jäädä ensin täysteholle?
Wallas-hella
3
233
Vastaukset
On parempi käynnistää ja antaa lämmetä ensin täysteholla kunnes punainen valo syttyy. Siten nokeaa vähemmän ja kun tuo ei muutenkaan ole mikään varsinainen pikaliesi. Ei siinä kuitenkaan ole mitään mekaanisia rajoittimia. Mahdollisesti joskus kasattu vähän huolimattomasti. On näet hiukka erikoinen katkaisinrakenne.
- järjestys
Kiitos tiedosta. Kuluttaisiko lieden päälle laitettava puhallinkansi paljon akkuvirtaa, ja mihin suuntaan puhaltaa, saako puhallluksen kannen päädystä salongin suuntaan, tai alaviistoon?
En löytänyt kansipuhaltimen virta-arvoja eikä tehtaan sivuiltakaan enää löytynyt tämän jo ohjelmasta pudonneen varusteen tietoja. Arvioin kuitenkin sen olevan 0,5A:n luokkaa, siis saman kuin uudemman, myös kahdella samanlaisella moottorilla motoroidun. Tosin uudemmassa moottorit pyörittävät samaa puhallinrumpua ja vanhassa on erillisflektit. Moottorit ovat kuitenkin samat.
Kansi puhaltaa eteenpäin eikä suuntaa voi muuttaa.
Jos laitat kannen ota huomioon että lieden takaa täytyy löytyä tyhjää tilaa vähintään 30mm. Till täytyy löytyä myös aukeamiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211250
- 113951
- 42690
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus274683- 15620
- 59597
- 59495
Väsynyt odottamiseesi, M.
Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym38495- 36491
Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!
"Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on190476