Seuraatteko kuninkaallisten elämää?

KuninkaallistaEloa

Juuri nyt Ruotsin kuninkaalliset esittelevät televisiossa Drottningsholmen linnaa ja kertovat siellä asumisestaan.

Mietin, olisiko mukavaa, jos olisin syntynyt kuninkaalliseen perheeseen.

6

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en.katsele

      Maddekin taas raskaana, sikiävää porukkaa.

    • khiunbgf

      Toisaalta helppoa, toisaalta vaikeaa. Rahaa ja loistoa piisaa, mutta yksityisyyttä ja omia valinnanmahdollisuuksia on vähemmän.

    • En seuraa ihmeemmin, mutta historia-dokumentteja katselen riippumatta siitä, keitä siinä esiintyy. Tuon kyseisen katselin.

    • ruotsi-rakas-naapurimaa

      Arvostan suuresti ruotsia , kuten suomen kansa kokonaisuudessaan arvostaa
      ja ruotsin kunikaalista perhettä,
      hartain haaveeni on,
      tuleva kuningatar Viktoria perheineen olisi suomenki kuninigatar,
      olispa ihanaa,,,,,,,

      unelmia saa olla,

    • ö-Öö

      Not

      Vaikka ainahan net on lööpeissä. Mua vähän ihmii nämät euroopan kuninkaaliset. Kallista pr-hommaa maille. Kaikki maat parlamenttijohtoisia, kuninkailla oikein mitään valtaa, saati sitten perheillä. Sinällään, tollaset linnat jne historiallisia kohteita, sama kai se, jos vaikka asuukin museossa. Mutta kyllä siinä fyrkendaalia pyörii asukkaiden elättämisessä jne.

      Tollanen periytyvä nimike sinällään hyvä, se selkeetä. Vaan jos jotain brittejä ajattelee, menee farssiksi, lispetti ei millään jää eläkkeelle. Mikäpä siinä, jos hommansa jaksaa hoitaa, mutta kai se aika raskasta on.

      Jotenkin vois kääntäen ilmaista "keisarin vanhat vaatteet". Nyt on komeet kulissit ja kruunut, kledjut, sisältöä hankala nähdä.

      =DW=

    • jkihy-kaji

      Näin jonkin aika sitten Viktoriasta ja hänen perheestään dokumentin. Kaunis ja kauniisti käyttäytyvä Viktoria ei suotta ole kansansuosikki ja suomalaisten.
      Ei minusta olisi kuniinkaallisiin puitteisiin. Raparipasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      151
      13307
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      88
      3720
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      134
      3033
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      1471
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      46
      1426
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      157
      1385
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1294
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1254
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1091
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      206
      1010
    Aihe