Onko kellään kokemuksia tästä hotellista talvi/kevät 2016-2017?
Olemme lähdössä ensi hiihtolomalla perheen kanssa.
Orchid resort Karon beach
9
306
Vastaukset
- tsuhnadomnjet
Mukava hotla hyvällä paikalla, viihdytte jos osatte pomiloida paruskia
- Kohtakaronille
Me ollaan menossa samaan hotelliin 4.2-> ilmeisesti huoneissa on ollut vähän sanottavaa, mitä olen arvosteluja lukenut. Tällähetkellä sielä on ilm. Remontti käynnissä, jossa huoneet saa uuden ilmeen.
- Sips2
Oltiin tuolla 2vk helmikuussa. Hotelli ei ollut meidän mieleen. Liian iso. Tosiaan ven. turisteja paljon. Aamiaisilla ruuhkaa, valittiin respasta kauempi paikka, ei ehkä niin täyttä kuin toisessa. Altaat oli kivoja, mutta aika vilskettä ajoittain. En tiedä, johtuiko paljosta väestä altaissa, me kaikki 4 sairastuttiin korva- ja kurkkutulehduksiin. Hyvää lääkäriapua sai hotellihuoneisiinkin.
Huoneemme oli kiva väliovellinen ja altaille päin. Melko rauhallista öisin.
Me syötiin päivällinen vain kerran hotellissa, muuten muualla. Hotellin kautta varattiin auto ja kuljettaja, käytiin omatoimiretkellä Buddha patsaalla, kannatti käydä.
Omatoimisesti käytiin pari kertaa Kata Noi-rannalla.
Snorklausretkillä käytiin PhiPhi:llä.- 982137498
Sairastuitte koska huoneissa on hometta.
Nimim. kaksi kertaa orchidissa.. ensimmäisen ja viimeisen
- liisae
Ollaan jo eläkkeellä, mutta ollaan käyty 20. vuoden aikana 16-17 kertaa Thaimaassa, eri kohteissa. Nyt olen lähdössä 20.11.17 Phuketiin Patong Merlin hotelliin, jossa ollaan oltu ennenkin. Lähellä keskustaa, isot uima-allasalueet ja ranta ihan lähellä. Olen käynyt Bankogissa ,Pattayalla useita kertoja, Hua Hinissa useita kertoja, Khao Lakissa ennen tsunamia, Krabilla kerran ja Phuketissa 5-6 kertaa.
- Ihmetouhua
Miten tää liittyy alkuperäiseen kysymykseen??
- mersuperseetLiikkeelle
ISOLLE BUDDHALLE menee hyvä kävelypolku, säästää taksirahoja kun oikaisee sen kautta.
- Ihmetouhua
Miks tarttis säästää taksirahat?
- Kivapaikka
2 kertaa ollaan perheen kanssa kyseisessä hotellissa oltu. Viimeksi tammikuussa 3viikkoa. Me ollaan tykätty paikasta, rauhallinen sijainti, hyvät uima-altaat ja runsas aamupala. Ensimmäisellä kerralla oltiin uudemmassa puolessa rakennusta, olisko ollut rakennus 6 ja se oli huomattavasti parempi ja rauhallisempi sijainniltaan kun vanhempi puoli. Huoneet oli hieman kuluneet, mutta ajaa asiansa, kun nukkumassa siellä vaan käydään. Altailla riittää vilinää ja vilskettä, mutta rauhallisiakin nurkkia löytyy ja tuoleja on todella paljon. Aamupalalle kannattaa mennä pienempään ravintolaan, koska on huomattavasti rauhallisempi. Kaikinpuolin kiva hotelli! Mukavaa lomaa teille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1666378Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv952921Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?941816Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431525Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91236- 131087
- 501049
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75973Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23968- 17960