Eivätkö Nakkilan lukion opettajat tajua ettei sitä kotiläksyä ja tehtävää tarvitsisi antaa niin paljon ettei tyttärellämme ole yhtään aikaa harrastuksilleen tai vapaa ajalle. Jos läksyä ei ole tullut paljoa niin sitten on essee, kirjanlukeminen tai sanakoe. Viikonloputkin menevät lukemiseen. Onko mitään rajaa?
Lukion opettajat antavat aivan liikaa tehtävää
3
421
Vastaukset
- 35892
Opettajille olisi helpointa, että tehtäviä ei annettaisi. Ei tarvitsisi sitten korjata niitä esseitä, sanakokeita ja muita.
Taitaa vain olla hyvät syyt siihen, miksi paljon on tarpeen tehdä. Lukion on tarkoitus antaa nuorelle edellytykset ponnistaa maamme parhaimmistoon, mikä on hieman vaativampi juttu kuin se, miten mummo rippikoulun kävi.
Mutta jos nuoren tulevaisuudella ei jossakin perheessä ole väliä, toki lapsensa voi opastaa jättämään hommia tekemättä tai hutiloimaan ne. Kyllä niistä kursseista silti läpi pääsee. Tosin siinä tapauksessa voi olla sama luopua unelmistaan ja mennä reilusti amikseen. - Amisontietyöhön
Mitäs hemmettiä täällä huutelet? En usko että opettajat lukee suomi24, ja lukion käyminen on oma valinta ja on selvääkin ettei aikaa harrastuksille jää.
- voivitunuusavuttomattaas
Jos ei läksyt maita niin miksi meni lukioon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197606Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista807041- 955304
- 524785
- 2424357
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494336- 444255
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san284008- 593143
- 482606