siis kukaan ei osannu vastata mun kysymykseen kääpiörihmoista! (ks. sopiva pari? nimim.kääpiörihmoista) eli onko väliä kun mulla on kääpiörihmapariskunta ja uros on sinipuna raidallinen mutta naaras auringonlasku "värityksellä". sopiiko yhteen vai?? autathan juukos!!
Vaariiii!!!
8
568
Vastaukset
- Vaari-o
Sopiihan ne yhteen mutta mitä sillä oikein tarkoitit, saavatko kenties jälkikasvua.
Aika näyttää???
Toinen täti selvittäis tilanteen varmasti, mahtuuko akvaas enää kalaa??- rihmaprobleema
no siis pääasiassa just sitä että tuleeko toimeen keskenään. siis ettei tappele tai että onhan ne samaa lajia mut vaan eri värisiä. jälkikasvulla ei niin väliä ja mieluiten ei ollenkaan. aika tiivistä on joten ei taida mahtua lisää.
- Vaari-o
http://www.varusteleka.fi/laura/kalat.php?nayta=77
Käyppäs vaikka tuolla kattomassa rihmakalojen kuvia, hieman ihmetyttää tuo "auringon lasku" väritys. voitko kuvailla kalan väriä lisää.
Ettei se sittenkin oo toista lajia? - Vaari-o
http://aquaworld.netfirms.com/Labyrinthfish/Colisa/colisa_lalia.htm
Tuolla kyllä mainitaan että useita väri vaihtoehtoja olisi olemassa mutta onko noista mikään sen värinen kun sun kalas?- rihmat
eli se koiras on sellanen kun siinä ylimmässä kuvassa. naaras taas kyllä niiden kuvissa olevien naaraiden värinen ja ihan saman lainen paitsi ei erotu mitään raitoja. se auringonlasku väri tarkottaa sitä punasta koirasta mutta mulla ilmeisesti on sellanen naaras..
- harakka
rihmat kirjoitti:
eli se koiras on sellanen kun siinä ylimmässä kuvassa. naaras taas kyllä niiden kuvissa olevien naaraiden värinen ja ihan saman lainen paitsi ei erotu mitään raitoja. se auringonlasku väri tarkottaa sitä punasta koirasta mutta mulla ilmeisesti on sellanen naaras..
Mitenkä minusta tuntuu että sulla on kaksi koirasta. Toinen Auringonlasku ja toinen ns perinteinen sini-punainen?!
Selkäevän muodosta erotat koiraan ja naaraan. Koiraalla tuo evä kärjestään pidempi ja suipompi, naaraalla lyhyt kärkinen ja pyöreä... - kait..
harakka kirjoitti:
Mitenkä minusta tuntuu että sulla on kaksi koirasta. Toinen Auringonlasku ja toinen ns perinteinen sini-punainen?!
Selkäevän muodosta erotat koiraan ja naaraan. Koiraalla tuo evä kärjestään pidempi ja suipompi, naaraalla lyhyt kärkinen ja pyöreä...onhan sen pakko olla naaras jos on ruskea-harmaa? siis ei siinä oo punasta. mutta tavallisella kääpiörihmikssellä, naaraallakin, erottuis ne pystyraidat.
iik - Vaari-o
kait.. kirjoitti:
onhan sen pakko olla naaras jos on ruskea-harmaa? siis ei siinä oo punasta. mutta tavallisella kääpiörihmikssellä, naaraallakin, erottuis ne pystyraidat.
iikVertaa viä niitä selkä eviä niikun harakka neuvoi, jos on samanlaiset niin kyseessä tod.näk. kaksi ukkoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"608806Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1515380Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1204928Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään83822Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m833436Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta533349Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä352682Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html392583En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102561- 241717