siis kukaan ei osannu vastata mun kysymykseen kääpiörihmoista! (ks. sopiva pari? nimim.kääpiörihmoista) eli onko väliä kun mulla on kääpiörihmapariskunta ja uros on sinipuna raidallinen mutta naaras auringonlasku "värityksellä". sopiiko yhteen vai?? autathan juukos!!
Vastaukset 8
- Vaari-o
Sopiihan ne yhteen mutta mitä sillä oikein tarkoitit, saavatko kenties jälkikasvua.
Aika näyttää???
Toinen täti selvittäis tilanteen varmasti, mahtuuko akvaas enää kalaa??- rihmaprobleema
no siis pääasiassa just sitä että tuleeko toimeen keskenään. siis ettei tappele tai että onhan ne samaa lajia mut vaan eri värisiä. jälkikasvulla ei niin väliä ja mieluiten ei ollenkaan. aika tiivistä on joten ei taida mahtua lisää.
- Vaari-o
http://www.varusteleka.fi/laura/kalat.php?nayta=77
Käyppäs vaikka tuolla kattomassa rihmakalojen kuvia, hieman ihmetyttää tuo "auringon lasku" väritys. voitko kuvailla kalan väriä lisää.
Ettei se sittenkin oo toista lajia? - Vaari-o
http://aquaworld.netfirms.com/Labyrinthfish/Colisa/colisa_lalia.htm
Tuolla kyllä mainitaan että useita väri vaihtoehtoja olisi olemassa mutta onko noista mikään sen värinen kun sun kalas?- rihmat
eli se koiras on sellanen kun siinä ylimmässä kuvassa. naaras taas kyllä niiden kuvissa olevien naaraiden värinen ja ihan saman lainen paitsi ei erotu mitään raitoja. se auringonlasku väri tarkottaa sitä punasta koirasta mutta mulla ilmeisesti on sellanen naaras..
- harakka
rihmat kirjoitti:
eli se koiras on sellanen kun siinä ylimmässä kuvassa. naaras taas kyllä niiden kuvissa olevien naaraiden värinen ja ihan saman lainen paitsi ei erotu mitään raitoja. se auringonlasku väri tarkottaa sitä punasta koirasta mutta mulla ilmeisesti on sellanen naaras..
Mitenkä minusta tuntuu että sulla on kaksi koirasta. Toinen Auringonlasku ja toinen ns perinteinen sini-punainen?!
Selkäevän muodosta erotat koiraan ja naaraan. Koiraalla tuo evä kärjestään pidempi ja suipompi, naaraalla lyhyt kärkinen ja pyöreä... - kait..
harakka kirjoitti:
Mitenkä minusta tuntuu että sulla on kaksi koirasta. Toinen Auringonlasku ja toinen ns perinteinen sini-punainen?!
Selkäevän muodosta erotat koiraan ja naaraan. Koiraalla tuo evä kärjestään pidempi ja suipompi, naaraalla lyhyt kärkinen ja pyöreä...onhan sen pakko olla naaras jos on ruskea-harmaa? siis ei siinä oo punasta. mutta tavallisella kääpiörihmikssellä, naaraallakin, erottuis ne pystyraidat.
iik - Vaari-o
kait.. kirjoitti:
onhan sen pakko olla naaras jos on ruskea-harmaa? siis ei siinä oo punasta. mutta tavallisella kääpiörihmikssellä, naaraallakin, erottuis ne pystyraidat.
iikVertaa viä niitä selkä eviä niikun harakka neuvoi, jos on samanlaiset niin kyseessä tod.näk. kaksi ukkoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411907Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7111299- 1011047
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66761
- 33652
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69522Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501